Krka razbila Metalac: +30 v Štuklju

Košarkarji Krke so zabeležili še tretjo zaporedno zmago na začetku regionalnega tekmovanja. V Štuklju so varovanci Aleksandra Džikića deklasirali novinca v ligi - Metalac iz Valjeva (89:59).

Košarkarji novomeške Krke so tudi v tretjem nastopu v ligi ABA slavili zmago in so ob beograjski Crveni zvezdi (zaenkrat) edina ekipa s tremi zmagami. Metalac je nudil resen odpor le v prvem polčasu, ki so ga krkaši dobili za osem točk (36:28).

Tekma je bila zanimiva predvsem v prvih 20 minutah. Dolenjci so dobro začeli, povedli s 7:4, nato pa novincem v ligi dovolili delni izid 9:0 in vodstvo za šest točk. Predvsem po zaslugi dveh trojk Malcolma Raya Armsteada se je prednost gostov hitro stopila. Krkaši so nadaljevali z učinkovito igro in že pred polčasom povedli s 36:25.

Najvišja razlika znašala 33 točk

Ko se je po odmoru razigral še Mirko Mulalić, v tretjem delu je dosegel 12 točk, je razlika narasla na + 16 (64:48). Ko je Alexis Wangmene šest minut in pol pred koncem povišal na 74:52, je bilo jasno, da bodo gostitelji vknjižili nov par točk, saj košarkarji iz Valjeva nikakor niso bili pri metu, kar so gostitelji izkoristili za visoko vodstvo. Na ta način se je prednost povzpela celo na več kot 30 točk (87:54).

"Vse skupaj nam je steklo v drugi četrtini, ko smo dobro zaigrali v obrambi in prejeli le devet točk. V garderobi smo se zmenili, da moramo v drugem polčasu s tem nadaljevati, imeli smo tudi dober skok in zasluženo smo zmagali," je po tekmi povedal Nebojša Joksimović, ki je, tako kot Jasmin Hukić in Chris Booker (11 skokov), dosegel deset točk.