Krka se je izvlekla v Domžalah

Torkov večer je prinesel 11. kolo košarkarske lige Telemach za prvaka. Vodilna Krka še vedno ni klonila, čeprav ji je Helios grozil vse do konca. Union Olimpija je Slovana prmagala za 25 točk.

Z enajsto zaporedno zmago so si košarkarji Krke tri kola pred koncem lige za prvaka tudi teoretično zagotovili prvo štartno mesto za končnico. V derbiju so premagali Helios, ki je v zaključku tekme prišel do svoje priložnosti, vendar je ni znal izkoristiti.

Novomeščani so bili sicer večji del srečanja gospodarji parketa v dvorani Komunalnega centra. Že v štartu so pokazali, da jih zanima zgolj zmaga (17:4), tudi v nadaljevanju prvega polčasa pa so ob razigranem Zoranu Dragiću držali vodstvo v svojih rokah. Mlajši od bratov Dragić je v prvih dvajsetih minutah dosegel 18 točk (ob koncu 22).

Drugi polčas je bil bolj zanimiv in izenačen, saj se Krka ni najbolje znašla proti conski postavitvi Heliosa, ki se je navkljub zaostanku desetih točk dobre tri minute (56:66) pred koncem prebil na 74:75. Deset sekund pred zaključkom je imel Benjamin Raymond celo priložnost za izenačenje, vendar njegov poskus za tri točke ni našel cilja, na drugi strani pa je zasluženo zmago Krke potrdil Dragiša Drobnjak.

Olimpija s plus 25
Za varovance trenerja Mira Alilovića tekma s Slovanom ni bila le popravni izpit, temveč skoraj tekma za biti ali ne biti v evroligi v prihodnji sezoni. Novi strateg Uniona Olimpije po tekmi z igro v prvem polčasu ni bil zadovoljen, zato pa toliko bolj z rezultatom na koncu, ki zeleno-bele pred zadnjimi tremi krogi ohranja v igri za drugo mesto in vstopnico za Evroligo.

Po relativno izenačenem prvem polčasu so si domači košarkarji prvo občutnejšo prednost na semaforju priigrali v tretji četrtini. Po zaslugi Alaysiusa Anagonya in Damirja Markote, ki sta v tem delu dosegla tretjino točk svoje ekipe, so si pred zadnjo četrtino nabrali 15 točk prednosti in odločili zmagovalca.