Krka v Dalmaciji do velike zmage

V edini nedeljski tekmi regionalne košarkarske lige so Novomeščani prišli do sila pomembnega para točk.

Obračun ekip Zadra in Krke, ki zasedata mesta pri dnu lestvice lige ABA, je na koncu pripadel gostujočim Dolenjcem (64:72), ki so se po številu zmag izenačili s tokratnimi tekmeci in vsaj začasno prepustili zadnje mesto Petrol Olimpiji.

Gosti so v zadnji minuti prve četrtine prišli do petih točk prednosti, ki so jih že na začetku druge četrtine podvojili. Preostanek prvega polčasa so brez večjih težav držali prednost okrog desetih točk.

Po štirih minutah drugega polčasa so krkaši prišli do 15 točk zaloge, le malenkost manjšo so imeli po 30 minutah tekme. Po nekaj več kot dveh minutah igre so bili Zadrčani že povsem blizu (50:55). V zadnji minuti so bili še bližje - 59:62. Toda na to je s pravo mero vrnil Dominik Mavra, 33 sekund pred zadnjim zvokom sirene je zadel met za tri točke, nekaj sekund kasneje je zadel še oba prosta meta. Domačim so se v zaključku zatresle roke, še en zadet prosti met Mavre 14 sekund pred koncem pa je že pomenil potrditev zmage.

Mavra je na koncu dosegel 18 točk in bil najboljši strelec tekme, temu je dodal še šest asistenc. V vrstah Krke sta se odlikovala še Jure Balažič z 11 točkami in Luka Lapornik z 10 točkami in petimi ukradenimi žogami.

Za zaprtimi vrati Dončićev skrivnostni trening, posnetke skrivali pred javnostjo