Krka v gosteh čez Partizan

Foto: ABA Krka, Partizan Foto: ABA Krka, Partizan, Edo Murić Foto: ABA Krka, Partizan, Chris Booker Foto: ABA Krka, Partizan, Aleksandar Džikić Foto: ABA Partizan, Krka Foto: ABA Partizan, Krka, Edo Murić Foto: ABA Partizan, Krka, Matej Rojc Foto: ABA Partizan, Krka, Duško Vujošević Foto: ABA Partizan, Krka, Aleksandar Džikić
Krka je prvič premagala Partizan na njegovem igrišču. Tekma 2. kola jadranske lige se je končala v Beogradu z rezultatom 64:68. Oba slovenska kluba tako ostajata stoodstotna.

V prvem polčasu tekme v dvorani Pionir so vseskozi vodili Novomeščani, le v zadnji minuti druge četrtine so z 31:29 povedli gostitelji. Jasmin Hukić je nato zadel dva prosta meta, na odmor pa sta tako ekipi odšli z neodločenim izidom.

Partizan je bolje zaigral v tretji četrtini in si priigral devet točk naskoka (45:36), vendar je Krka četrtino zaključila z delnim izidom 10:0. V obdobju novomeškega naleta je izključujočo tehnično napako dobil tudi domači trener Duško Vujošević.

V zadnji četrtini je znova zablestel v tej sezoni nezaustavljivi Američan Malcolm Armstead, na drugi strani pa je z njim nekaj časa korak držal nekdanji igralec Krke Edo Murić, ki je sicer odigral svojo prvo uradno tekmo v dresu črno-belih. Slovenski košarkarji so ob koncu 36. minute po košu Mateja Rojca, ki je s 13 točki dosegel svoj osebni rekord v ligi ABA, povedli s 64:58, dve minuti kasneje pa so domačini zaostajali le še za dve točki.

Sledil je nov koš Armsteada za 66:62, nato pa sta bili obe ekipi uspešni v obrambnih akcijah, precej manj pa razigrani v napadu. Zmago je nato osem sekud pred koncem potrdil Hukić, tik pred zadnjim piskom sirene pa je končni izud postavil še Milenko Tepić. Armstead je zbral 26 točk, od tega 11 v zadnji četrtini, Murić pa 22.