Krka v petih minutah zapravila veliko prednost

Kljub odličnem prvem polčasu so Novomeščani doživeli nov poraz.

Košarkarji Krke so v ligi ABA doživeli četrti zaporedni poraz in padli na 33,3 odstotno uspešnost (4-8). Na gostovanju v Beogradu pri FMP so po dobri igri izgubili za tri točke (84:81).

Novomeščani, ki zmage v jadranski konkurenci ne poznajo že skoraj cel mesec, so bili več kot le enakovreden tekmec. Vodili so večji del tekme, slabih pet minut pred koncem celo s 76:65, potem ko je dvanajsto trojko Krke zadel kapetan Jure Balažič.

Takoj za tem je moral igro zaradi petih osebnih napak zapustiti najvišji igralec Krke Marvin Jones (11 točk, 8 skokov), slabo minuto za njim pa še prvi strelec in glavi organizator igre Krke Glenn Cosey (23 točk, trojke 4:8, 5 podaj).

Brez dveh ključnih košarkarjev je igra gostov razpadla, tako da je FMP z delnim izidom 12:0 dobri dve minuti pred koncem prevzel vodstvo in ga zadržal do konca.