Krkaši razbili Slovan

V 8. kolu skupine za prvaka v ligi Telemach so vodilni Novomeščani na domačem igrišču s kar 98:57 razbili Geoplin Slovan. Do visoke zmage tudi Union Olimpija in Helios.

Košarkarji Krke so zabeležili osmo zaporedno zmago v ligi Telemach za prvaka in suvereno ostajajo na prvem mestu. Gostujoči igralci iz Ljubljane so upanje o presenečenju pustili že pred vrati dvorane Leona Štuklja, tako da vprašanja zmagovalca na tekmi praktično ni bilo. Dve zaporedni zmagi nad ljubljanskimi moštvi – Novomeščani so v nedeljo slavili tudi v Stožicah – sta za Krko lepa popotnica na zaključni turnir pokala eurochallenge konec tedna v Belgiji.

Premoč Krke v vseh elementih igre je bila več kot očitna tako po gibanju rezultata – 25:14, 48:21, 72:43 – oziroma po izidih četrtin (25:14, 23:7, 24:22, 26:14) kot po raznovrstnosti igralskega kadra. Tako se je že v prvem polčasu med strelce vpisalo vseh deset košarkarjev, ki jih je v igro poslal domači strateg Aleksander Džikić, v nadaljevanju pa sta priložnost dobila še mladinca Marko Kastelic in Jan Osolnik. Pri Krki so štirje igralci dosegli dvomestni točkovni izkupiček – Dragić 16, Booker 16, Murič 13, Balažič 12, v vrstah Geoplina Slovana pa se je izkazal Jaka Blažič z dvajsetimi točki, od tega 15 v drugem polčasu.

Do visoke zmage tudi zmaji

Košarkarji Uniona Olimpije so zabeležili šele drugo zmago v zadnjih petih nastopih v ligi Telemach za prvaka. Po osmih kolih imajo enak izkupiček kot Zlatorog (5-3) in hkrati dve zmagi prednosti pred zasledovalci za uvrstitev v polfinale. Prva zmaga novega trenerja Uniona Olimpije Mira Aliloviča, ki je nasledil Jureta Zdovca, ni bila niti za trenutek pod vprašajem. Zeleno-beli so vodili od prve do zadnje minute in če ne bi najnevarnejši domači igralec Salih Nuhanović v prvi četrtini povzročal toliko preglavic ljubljanski obrambi (v prvih desetih minutah je dosegel 10 točk, na koncu pa 12), bi bila tekma odločena že po desetih minutah. Tako pa so morali gostje do prednosti 20 točk počakati do 18. minute (20:40), na + 30 razlike so povišali na začetku zadnje četrtine (34:64), najvišjo prednost na srečanju pa so dosegli tik ob koncu po košu najboljšega strelca tekme Gorana Jagodnika (15 točk).

Slavila tudi Helios in Zlatorog
Po dveh zaporednih porazih, ki sta sledila senzacionalni zmagi nad Unionom Olimpijo sredi Ljubljane, so košarkarji Zlatoroga znova ujeli zmagovalni ritem. V drugem polčasu tekme v dvorani Tabor so strli odpor domačega Messerja in zabeležili peto zmago v ligi za prvaka. Do prepričljive zmage so prišli tudi košarkarji Heliosa, ki so v Domžalah z 90:74 ugnali Hopse in ostali na drugem mestu lestvice.