Krkaši z zmago v četrtfinale

Novomeška Krka se je že kolo pred koncem uvrstila v četrtfinalu pokala EuroChallenge. V 5. kolu so v dolenjski prestolnici s 86:81 premagali turški Pinar Karsiyaka.

Košarkarji Krke so se se deloma oddolžili Turkom za prepričljiv poraz v gosteh, z zmago v domači dvorani, ki ni bila tako visoka, kot je bila zmaga Turkov doma, pa so si zagotovili nastop v četrtfinalu tega tekmovanja. Novomeščani so lovili 20 točk razlike, za kolikor so izgubili v gosteh, bili po tretji četrtini, po kateri so vodili za 16 točk, celo blizu podviga, toda vse, za kar so garali 30 minut, so v zadnji četrtini zapravili.

Gosti so se v zadnji četrtini celo približali le na štiri točke zaostanka (79:83), toda v zaključku vendarle zadržali zbranost in s tem zadržali prednost pred belgijskima ekipama. Turki pa bodo najbrž zaradi razlike v koših vendarle pred njimi v skupini.