Krki dramatični derbi: znova pred zmaji

Foto: Nebojša Tejić/ABA Krka Union Olimpija liga ABA Prepelič Foto: Nebojša Tejić/ABA Krka Union Olimpija liga ABA Murić Dino Edo Kastrati Pajić Foto: Nebojša Tejić/ABA Krka Union Olimpija liga ABA Salin Murić Blažič Foto: Nebojša Tejić/ABA Krka Union Olimpija liga ABA Waters Pajić Omić Blažič Foto: Nebojša Tejić/ABA Krka Union Olimpija liga ABA Blažič Omić Murić Rojc Foto: Nebojša Tejić/ABA Krka Union Olimpija liga ABA Sekulić Murić Blažič Foto: Nebojša Tejić/ABA Krka Union Olimpija liga ABA Sekulić Page Foto: Nebojša Tejić/ABA Krka Union Olimpija liga ABA Murić Baynes Lalić Foto: Nebojša Tejić/ABA Krka Union Olimpija liga ABA Dino Edo Murić Foto: Nebojša Tejić/ABA Krka Union Olimpija liga ABA Vladović Waters Foto: Nebojša Tejić/ABA Krka Union Olimpija liga ABA Vladović sodnik rokovanje transparent napis navijač Foto: Nebojša Tejić/ABA Krka Union Olimpija liga ABA Lučić Pavič Lalić Sekulić Foto: Nebojša Tejić/ABA Filipovski Krka Novo mesto Union Olimpija liga ABA Alilović Foto: Nebojša Tejić/ABA Blažič Bolčina Lorbek Krka Novo mesto Union Olimpija liga ABA Foto: Nebojša Tejić/ABA Prepelič Kastrati Krka Novo mesto Union Olimpija liga ABA Foto: Nebojša Tejić/ABA Prepelič Murić Krka Novo mesto Union Olimpija liga ABA Rojc Kastrati Foto: Nebojša Tejić/ABA sodnik Page Krka Novo mesto Union Olimpija liga ABA Foto: Nebojša Tejić/ABA Pavič Baynes Krka Novo mesto Union Olimpija liga ABA Foto: Nebojša Tejić/ABA Page Krka Novo mesto Union Olimpija liga ABA Foto: Nebojša Tejić/ABA Murić Krka Novo mesto Union Olimpija liga ABA Baynes Page Foto: Nebojša Tejić/ABA Salin Lorbek Krka Novo mesto Union Olimpija liga ABA Foto: Nebojša Tejić/ABA Lipko Krka Novo mesto Union Olimpija liga ABA
Krka je na prvi medsebojni tekmi z Unionom Olimpijo v letošnji sezoni lige ABA premagala Ljubljančane v Novem mestu (79:76). Slovenski evroligaši so povedli prav v zaključku tekme, a je Krka odgovorila s koši prvih strelcev Eda Murića in Domna Lorbka. Dolenjci so na lestvici spet prehiteli zmaje.

Košarkarji Krke so zabeležili drugo zmago v zadnjih treh nastopih v ligi Aba in se tako povzpeli na 50-odstotni izkupiček (5-5), Union Olimpija pa je po petem porazu na zadnjih šestih tekmah regionalnega tekmovanja zdrsnila v spodnji del razpredelnice z izkupičkom 4-6.

Tekma med najboljšima slovenskima košarkarskima kolektivoma je bila prava poslastica za ljubitelje dramatičnih športnih razpletov, saj je podobno kot na mnogih prejšnjih slovenskih derbijih postregla z napeto in izenačeno končnico.

Olimpija je v drugem polčasu nadoknadila zaostanek 16 točk iz prvega polčasa (47:31) in imela dve minuti pred koncem tekme tri točke prednosti, vendar pa v odločilnih trenutkih ni znala zaustaviti najbolj razpoložena domača igralca Domna Lorbka in Eda Murića.

Močnik izkoristil priložnost

Po tem, ko se je Olimpija v tretji četrtini vrnila v igro za zmago, saj je kar za osem minut zaprla vse dohode do svojega koša - od rezultata 53:38 takoj na začetku drugega polčasa do 57:55 v 29. minuti je Krka dosegla vsega štiri točke in še te iz prostih metov -, je odločitev o zmagovalcu padla v zadnjih dveh minutah.

Klemen Prepelič je s črte prostih metov (Olimpija jih je zgrešila kar trinajst) dve minuti pred koncem povedel zeleno-bele v vodstvo za tri točke, Jan Močnik pa je po izenačenju poskrbel še za eno in tokrat zadnje vodstvo gostov. Na drugi strani je namreč v zadnji sekundi napada trojko s strani zadel Edo Murić (72:71), usodo Ljubljančanov pa je zapečatil Lorbek s košem od table.

Slovenska predstavnika v naslednjem kolu (2. 12.) čakata kluba iz Zagreba, ki sta v tem tednu ostala brez trenerjev, Božidarja Maljkovića oziroma Veljka Mršića. Krka bo gostovala pri Cedeviti, Union Olimpija pa bo gostila Cibono.