Kurtić se oklepa elite, zmaga Reala

Real Madrid se je po šokantnem porazu proti Espanyolu vrnil z zmago nad Getafejem (3:1).

Madridčani so v 27. krogu na domačem igrišču premagali Getafe (3:1). Prvi gol na srečanju je v 24. minuti dosegel Gareth Bale, pred iztekom prvega polčasa pa je povišal Cristiano Ronaldo. Gostje so do znižanja prišli v 66. minuti, ko je bil z bele točke natančen Francisco Portillo. Končni izid je v 78. minuti z glavo postavil Ronaldo.

Liverpool je v 29. krogu Premier League premagal Newcastle United (2:0) in s tekmo več na lestvici prehitel Manchester United. Gola za redse sta zabila Mohamed Salah v 24. in Sadio Mane v 55. minuti. Zmago je vpisal tudi londonski Tottenham in se utrdil na četrtem mestu prvenstvene lestvice, ki še prinaša neposredno uvrstitev v Ligo prvakov.

V 27. krogu italijanske La Lige je bil na delu tudi slovenski reprezentant Jasmin Kurtić. Njegova ekipa Spal 2013 je premagala Bologno (1:0) in skočila na 17. mesto ligaške razpredelnice, ki zagotavlja obstoj med elito. Kurtić je igral celo tekmo.

Juventus se je z zmago proti Laziu (0:1) približal Napoliju na točko razlike. Neapeljčane so doma premagali nogometaši Rome (2:4).