Lampard zasenčil rekordnega Casillasa

Frank Lampard je odločil prijateljsko srečanje med Anglijo in Španijo na Wembleyju in zasenčil Ikerja Casillasa, ki se je po številu nastopov (126) za špansko reprezentanco izenačil z legendarnim vratarjem Andonijem Zubizarreto. Američani so pred gostovanjem v Stožicah z 0:1 klonili proti Franciji. Gostitelji Eura Ukrajinci so ob polčasu proti Nemcem vodili s 3:1, na koncu pa so se morali zadovoljiti z remijem (3:3). Mehičani so z zadetkoma Javierja Hernandeza z 2:0 odpravili Srbe.

Nogometaši so tudi v soboto odigrali nekaj prijateljskih reprezentančnih tekem, med katerimi je izstopal dvoboj Anglije in Španije na londonskem Wembleyju. Kljub temu, da so veliko večino časa žogo v svoji posesti imeli Španci, so na koncu pred skoraj 90.000 gledalci slavili Angleži z zadetkom Franka Lamparda v 49. minuti.

Chelseajev nogometaš je zadel po tem, ko je po prostem strelu z leve strani Darren Bent sprva zatresel vratnico, Lampard pa je žogo nato z glavo le še pospravil v prazno mrežo. Španci, ki so imeli svoje priložnosti, a prav navdušili niso, so imeli žogo veliko več v svoji posesti, medtem ko so Angleži posebej v prvem polčasu igrali zelo zadržano in zaprto.

V Queretaru je napadalec Manchester Uniteda Javier Hernandez z dvema zadetkoma Mehiki priigral zmago nad Srbijo (2:0), Južnoafriška republika in Slonokoščena obala pa sta se razšli z neodločenim izidom 1:1. V Walesu so se z domačo vrsto pomerili še eni izmed slovenskih tekmecev v naslednjih kvalifikacijah, Norvežani, in prepričljivo izgubili z 1:4.

Američani v Stožice prihajajo s porazom

Slaviša Stojanović bo na klopi slovenske reprezentance debitiral v torek na prijateljskem srečanju proti Američanom, s katerimi imajo naši nogometaši še neporavnane račune s svetovnega prvenstva v JAR. Američani so se pred gostovanjem v Stožicah ustavili še v Parizu, kjer so se pomerili z močno Francijo. Na Stade de France domači nogometaši niso navdušili, kljub vsemu pa so zmagali. Zmagoviti gol je v 72. minuti dosegel rezervist Loic Remy, ki je premagal Tima Howarda. Domači selektor Laurent Blanc je podaljšal niz tekem brez poraza na 16, manj navdušujoč je izkupiček Jürgena Klinsmanna: ob eni zmagi in remiju štirje porazi, odkar je selektor ZDA.

Italijani, zmagovalci slovenske kvalifikacijske skupine, so z zadetkoma Maria Balotellija in Giampaola Pazzinija v Wroclawu z 2:0 ugnali Poljake, gostitelje Eura. Ukrajinci, drugi gostitelji evropskega prvenstva, pa so v Kijevu ob polčasu proti Nemcem vodili s 3:1. Varovanci Joachima Löwa so v drugem polčasu le strnili svoje vrste in z zadetkom Simona Rolfesa in Thomasa Müllerja prišli do izenačenja (3:3).

Gabon: zmanjkalo elektrike za Brazilce

Brazilci, gostitelji naslednjega svetovnega prvenstva v nogometu leta 2014, so v četrtek gostovali v Gabonu, kjer so na prijateljski tekmi slavnostno predali v uporabo nov stadion. Po začetnih težavah z elektriko na objektu v Librevillu so gostje slavili z 2:0. Gola sta že v prvem polčasu dosegla Sandro (12.) in Hernanes (35.). Gabon bo na novem objektu za 32 tisoč gledalcev gostil zaključni del afriškega prvenstva naslednje leto, ki ga bo država pripravila skupaj z Ekvatorialno Gvinejo. Brazilci bodo miniturnejo prijateljskih tekem nadaljevali v Dohi, kjer se bodo v ponedeljek pomerili z Egiptom.