Lanišek z drugim mestom potrkal na vrata A ekipe

Med najboljšo deseterico so se uvrstili kar trije slovenski smučarski skakalci.

Slovenski smučarski skakalec Anže Lanišek je na drugi tekmi celinskega pokala v Engelbergu osvojil drugo mesto ter poskrbel za četrte slovenske stopničke v tej sezoni tega tekmovanja. Uspeh sta dopolnila Rok Justin s šestim in Žak Mogel z osmim mestom.

Lanišek je s 123,5 in 131,5 metra ter z 273,9 točke zaostal le za Avstrijcem Philippom Aschenwaldom, ki je skočil 127 in 135 metrov, zbral pa je 284,4 točke. Tretji je bil četrtkov zmagovalec Markus Schiffner s 132 in 130 metri ter 269,2 točke.

Justin je danes osvojil šesto mesto s 127,5 in 130 m ter 264,5 točke, Mogel je bil osmi s 125 in 133,5 metra ter 261,7 točke, točke sta osvojila še Jaka Hvala na 21. in Nejc Dežman na 30. mestu, potem ko je bil v finalu diskvalificiran zaradi prepoznega starta. Robert Kranjec je zasedel 38. mesto.

V skupnem seštevku je Justin napredoval na četrto mesto z 220 točkami, na prvem jih ima Norvežan Robin Pedersen 275.

Celinski pokal se bo nadaljeval 5. januarja v nemškem Klingenthalu.

Izide tekme v Engelbergu si lahko ogledate TUKAJ.