Laščani v lokalnem derbiju ugnali Elektro

Košarkarji Rogaške Crystala so v 16. kolu lige Telemach doma izgubili proti domžalskemu Heliosu s 55:68 (14:19, 27:38, 41:49). Zlatorog je v derbiju kola po zaslugi odličnega meta za tri točke v gosteh z 68:54 ugnal Elektro.

Elektra in Zlatorog sta bila pred lokalnim obračunom blizu na prvenstveni lestvici. Šoštanjčani so bili drugi, Laščani pa s tremi točkami manj na četrtem mestu. Pri Laščanih sta bila tokrat strelsko najbolj razpoložena Daniel Vujasinović in Grega Mali, Zlatorog pa je do 11. zmage v ligi Telemach prišel po zaslugi meta za tri točke. Od 15 metov izza črte so jih zadeli devet, na drugi strani pa Elektra ni zadela nobenega.

Laščani so tekmo odprli s trojko Vujasinovića, a je bilo po petih minutah 10:10. Dve minuti pred koncem prve četrtine je Elektra prvič na tekmi povedla s 15:14, vendar je Zlatorog hitro izenačil in si v zaključku priigral štiri točke prednosti (20:16). Kljub temu, da so se Šoštanjčani približali na dve točki zaostanka, pa je ekipa iz Laškega znova hitro odgovorila in v drugi polovici druge četrtine vodila s 34:26. Prvi polčas je dobila s 40:30.

V tretji četrtini je Zlatorog prednost hitro še povišal (45:30), visoke prednosti pa ni več izpustil iz rok. Košarkarji Elektre niso našli poti do nasprotnikovega obroča, minuto pred koncem pa je bilo na semaforju že 59:41. V zadnjem delu obračuna sta obe moštvi prikazali bolj malo, domači so rezultat nekoliko znižali (47:59), a za kaj več jim je zmanjkalo moči. Laščani so dosegli le devet točk, a tudi Elektra jih je dala le 13, kljub temu pa je Zlatorog prišel do zmage z 68:54.

Elektra bo v naslednjem kolu, 24. februarja, gostovala pri Geoplin Slovanu, Zlatorog pa bo na domačem parketu 21. februarja gostil Hopse iz Polzele.

Helios pomendral rogaške kristale

Domžalski košarkarji so v Rogaški Slatini upravičili vlogo favorita in se s 13. zmago prebili na vrh lestvice. Pot do novih dveh točk je imela vzpone in padce, na srečo Heliosa je bilo več prvih, odločilno prednost so si gostujoči košarkarji priigrali v začetku zadnje četrtine, ko so prvič na tekmi pobegnili za 15 točk, nato pa znali še oplemenititi priigrani "kapital". Pri gostih sta izstopala Dražen Bubnić z 19 točkami in sedmimi skoki ter Drago Pašalić s 13 točkami in osmimi skoki, pri domačih pa je Mladen Šoškić dosegel 14, Miloš Miljković pa 13 točk in 11 skokov.

V prvem polčasu sta bili večinoma ekipi dokaj enakovredni, čeprav je gostom nekajkrat uspelo pobegniti za nekaj točk. Toda domači so vselej ujeli priključek, premalo zbrano pa so odigrali končnico polčasa, v kateri so Domžalčani po koših Darnleyja Gaya in Pašalića prišli do dotlej najvišjih prednosti (34:25, 38:27). Čeprav so kmalu po začetku drugega polčasa gosti ušli za 11 točk, se gostitelji niso vdali.

V 26. minuti so se približali le na tri točke, toda minuta odmora gostujočega trenerja Zmaga Sagadina je zalegla, tako da so njegovi izbranci z delnim izidom 7:0 spet ušli na "varnih" deset točk. Dve manj so imeli pred začetkom zadnjih desetih minut. Toda vanje so vstopili silovito in hitro pobegnili na 56:41 ter pozneje na 66:43, kar je bil zadnji udarec za Slatinčane. Rogaška bo tekmo 17. kola igrala 25. februarja v Mariboru, Helios pa 22. februarja v Šentjurju.