LeBron James razburkal strasti pred Pogačarjevo veliko dirko

Foto: Profimedia
Foto: Profimedia
Soigralec Luke Dončića bo na kraljici vseh klasik stiskal pesti za velikega tekmeca Tadeja Pogačarja.
Oglej si celoten članek

Košarkarski superzvezdnik LeBron James je razburkal dogajanje pred začetkom prestižne kolesarske dirke Pariz-Roubaix, edinega še manjkajočega spomenika v zbirki slovenskega asa Tadeja Pogačarja

Glavni tekmec Slovenca v t.i. "severnem peklu", kjer se bo Pogačar potegoval za peto zaporedno zmago na največjih klasikah, s katero bi kot četrti kolesar v zgodovini dosegel spomeniško popolnost, bo trikratni branilec naslova Mathieu van der Poel, ki tudi na letošnji izvedbi velja za prvega favorita.

Zanj bo pesti stiskal tudi eden najboljših košarkarjev vseh časov in soigralec trenutno poškodovanega Luka Dončića v Los Angelesu LeBron James.

"Nič drugega kot spoštovanje do veličine na najvišji ravni. MVDP je posebna sorta: Priprava, miselnost, pripravljenost za sprejemanje bolečine, to je tisto, kar ločuje legende od ostalih," je v posnetku dejal James.

"Severni pekel ni samo dirka, ampak preizkus volje. Blato, tlakovci, kaos. Gre za to, kdo si, ko stvari postanejo neprijetne. Pojdi in bodi odličen ter spiši zgodovino. Cel svet te gleda z razlogom. In izgleda, da se ekipa zelo zabava na novih Canyon kolesih. Bodite odlični in se vidimo," je dodal štirikratni prvak lige NBA.

Foto: zajem zaslona

V ozadju sporočila se skrivajo poslovni interesi, saj je ameriški košarkar pred štirimi leti postal manjšinski lastnik znamke Canyon, za kar je odštel 30 milijonov evrov. Nemška blagovna znamka, ki sponzorira Van der Poelovo ekipo Alpecin-Deceuninck, je po njegovi investiciji okrepila svojo prisotnost v ZDA.

Mathieu Van der Poel bo po kockah severne Francije lovil že četrto zaporedno zmago, kar doslej ni uspelo še nikomur. Le Nizozemec sam, Italijan Francesco Moser (1978-1980) in Francoz Octave Lapize (1909-1911) so doslej slavili trikrat zapovrstjo.

Tadej Pogačar je doslej osvojil 12 spomenikov, med njimi pa ni Pariz-Roubaixa. Slovenec je po letošnjih zmagah  na Milano-Sanremu in dirki po Flandriji nepremagan že na štirih zaporednih velikih klasikah.

Pogačar in Van der Poel sta skupaj osvojila zadnjih 11 spomenikov.

dezurni@styria-media.si

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 0

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.