Lisice odprle vrata

Leicester City na domači zelenici ni uspel premagati West Bromwich Albion.

Leicester City je doma remiziral z WBA (2:2) in tako malce odprl vrata najbližjim zasledovalcem v boju za naslov angleškega prvaka. Že jutri bi Tottenham z zmago nad West Hamom lahko prevzel vodstvo, precej blizu pa je še vedno tudi Arsenal.

Tekma se je sicer slabo začela za lisice, a so gostitelji do polčasa že preobrnili potek dvoboja. Za WBA je namreč v 11. minuti zadel Salomon Rondon, ki se je otresel Roberta Hutha in nato zatresel mrežo za presenetljivih 0:1. Leicester je do izenačenja prišel dokaj srečno, saj je po strelu Dannyja Drinkwaterja žoga spremenila smer in ukanila gostujočega vratarja, kasneje pa je v sodnikovem dodatku prvega polčsa lepo akcijo domačih uspešno zaključil še Andy King.

A WBA se je vrnil že v uvodnih minutah drugega dela, Craig Gardner je izjemno zadel s prostega strela. Lisice so dvakrat zatresle okvir vrat, vseskozi pritiskale, a do zmage četi Claudia Ranierija ni uspelo priti.

Chelsea se počasi vzpenja po lestvici, z zmago 2:1 v gosteh pri Norwichu je skočil kar na osmo mesto. Kenedy je poskrbel za najhitrejši zadetek v tej sezoni, zadel je v 39. sekundi, zadetek Diega Coste pa je bil sumljiv, saj je bil Brazilec ob golu, ki je padel v zaključku prvega polčasa, najverjetneje v prepovedanem položaju.

Pomembno točko Sunderlandu v boju za obstanek je z izjemnim strelom prinesel Fabio Borini, ki je ob izteku rednega dela tekme zadel za 2:2 proti Crystal Palacu. Aston Villa, ki med elito igra vse od nastanka Premier League, počasi ostaja brez možnosti za obstanek.