Lisjaki in ostroge še enkrat

V tretjem krogu pokala FA je bilo v nedeljo na sporedu pet tekem.

Največ pozornosti v nedeljskem sporedu tretjega kroga angleškega FA pokala (prvi krog, v katerem sodelujejo prvoligaši) je požel dvoboj med Tottenhamom in Leicester Cityjem na White Hart Lanu.

Srečanje ekip, ki krojita vrh premierligaške lestvice se je razpletel z remijem (2:2), tako da se bosta ekipi pomerili še enkrat, a tokrat na stadionu King Power.

Londončani so povedli z zadetkom Christiana Eriksena v osmi minuti, izenačil je Marcin Wasilewski v 19. Tri minute po začetku drugega polčasa je "lisjake" v prednost spravil Šindži Okazaki, remi pa je "ostrogam" z enajstmetrovke v 89. minuti prinesel Harry Kane.

Chelsea zanesljiv

V naslednji krog pa se je že uvrstil Chelsea, ki je na Stamford Bridgu gostil Scounthorpe in zanesljivo zmagal (2:0). Goste je načel Diego Costa v 13. minuti, v 68. je slavje potrdil rezervist Ruben Loftus-Cheek.

Nižjeligaški Oxford United je presenetljivo izločil Swansea City (3:2), Carlisle in Yeovil sta se razšla z remijem (2:2), Shrewsbury pa je slavil v Cardiffu (0:1).

FA pokal, 3. krog:

Nedeljske tekme:
Chelsea - Scounthorpe 2:0 (1:0)
Costa 13., Loftus-Cheek 68.

Tottenham - Leicester City 2:2 (1:1)
Eriksen 8., Kane 89./11m; Wasilewski 19., Okazaki 48.

Exeter - Liverpool 2:2

*Ekipe, ki so remizirale, bodo igrale ponovljeno tekmo, zamenjal se bo gostitelj.