Liverpool gladko, preobrat Hajduka

Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Igor Cigalj/PIXELL Ante Vukušić Foto: Igor Cigalj/PIXELL Ante Vukušić Foto: Žurnal24 Ante Vukušić Foto: Žurnal24 Marin Tomasov Foto: Žurnal24 Navijači Foto: Žurnal24
Liverpool je v 3. kolu kvalifikacij ze Evropsko ligo z 2:0 slavil proti Rabotničkemu in gladko napredoval. Do preobrata so prišli tudi "bili" iz Splita, ki so doma slavili s 3:0 proti Dinamu iz Bukarešte.

Liverpool je na drugi tekmi na Anfieldu z 2:0 preskočil makedonski Rabotnički. Prav takšno prednost je prinesel tudi s prvega srečanja. Strelca za redse sta bila David Ngog in Steven Gerrard z enajstmetrovke.

Prepričanje o gotovem preboju v nadaljevanje, ki ga je gojil Dinamo iz Bukarešte pred povratno tekmo v Splitu, se je kmalu razblinilo. Čeprav je Hajduk prvo srečanje izgubil z 1:3, je doma slavil s 3:0 in uspel. "Krivci" za to so Ante Vukušić, Mario Brkljača in Marin Tomasov. Vsi so zadeli v prvem polčasu.

"Presrečen sem zaradi zmage in občinstva. To je bil najboljši polčas Hajduka v Evropi,"
je sijal Hajdukov trener Stanko Poklepović: "Ko sem govoril o povratni tekmi, sem omenjal čudovito ozračje na stadionu. V njem so padala že večja imena kot bukareštanski Dinamo."