Liverpool v Evropi bolje kot v Angliji

Končane so prve tekme skupinskega dela Evropske lige. Udarno so začeli nogometaši Liverpoola, ki so s 5:3 premagali BSC Young Boys Bern. Napoli je s 4:0 deklasiral Stockholm, medtem ko je Newcastle Harisa Vučkića iztržil remi. PSV Tima Matavža je začel s porazom.

Foto: EPA raul garcia atletico madrid Liverpool se na lestvici angleške premier lige nahaja šele na 17. mestu, zato pa toliko boljše predstave kaže v evropski ligi. V prvi tekmi so Redsi s 5:3 premagali Young Boys in tako uspešno začeli svojo evropsko nogometno zgodbo. Odlično predstavo je prikazal Napoli, kjer je s hat-trickom blestel Eduardo Vargas, italijanski klub pa je s 4:0 premagal AIK Stockholm. Prepričljivo so si prvo zmago priigrali nogometaši Atlético Madrida, ki so s 3:0 ugnali Hapoel Tel-Aviv.

Foto: EPA newcastle maritimo Med slovenskimi nogometaši se je najbolje odrezal Samir Handanović, ki je v začetku obračuna celo ubranil enajstmetrovko, vendar so nogometaši Rubina Kazana v mrežo pospravili njegov odbitek. Inter je do sodnikovega podaljška drugega polčasa zaostajal z 2:1, nato pa je točko za črno-modre izvrstnim volejem rešil Juto Nagatomo.

Newcastle Harisa Vučkića je na gostovanju pri Maritimu prav tako osvojil točko, medtem ko je PSV Tima Matavža klonil proti ukrajinskemu Dnipru. Vučkić je igral do 56. minute, Matavž pa je v igro vstopil v 74. minuti.