Loginov suveren, Slovenci v ozadju

Biatlonci so se pomerili na sprintu.

Ruski biatlonec Aleksander Loginov je zmagovalec sprinta za svetovni pokal v Oberhofu. Na strelišču je bil 100-odstoten, na koncu je slavil s 25,2 sekunde prednosti pred vodilnim v skupnem seštevku Norvežanom Johannesom Thingnesom Boejem, ki je zgrešil en strel. Na tretjem mestu je končal Šved Sebastian Samuelsson, ki je pokril vseh 20 tarč, zaostal je 36,8 sekunde.

Ob odsotnosti Jakova Faka je bil najboljši Slovenec Klemen Bauer na 38. mestu. Zgrešil štiri strele, zaostal pa 2:31,1 minute, kar je bilo dovolj za 38. mesto.

Mitja Drinovec 2:47,4 minute in z enim zgrešenim strelom osvojil 50. mesto. Rok Tršan je na 52. mestu zaostal 2:48 minute, zadel pa vse tarče. Miha Dovžan je z dvema nepokritima tarčama in 3:38,4 minute zaostanka končal na 73. mestu.

Na sobotni zasledovalni bodo nastopili Bauer, Tršan in Drinovec.