Lorbek gostil in premagal Vidmarja

Brose Baskets Boštjana Nachbarja je na gostovanju pri Anadolu Efesu zabeležil še enajsti zaporedni poraz v Evroligi (86:89). Barcelona je premagala Bešiktaš (86:61), vsak na svoji strani pa sta blestela Erazem Lorbek in Gašper Vidmar. Maccabi je za točko ugnal Hikmi (80:79), prav tako s točko prednosti pa je slavil Olympiacos (68:67). Caja Laboral je visoko premagala Fenerbahče (87:67).

Španska Unicaja je nekoliko prevetrila dogajanje v evroligaškem tekmovanju Top 16. ko je v gosteh premagala veliki Real Madrid (89:69). Luka Žorić je za goste dosegel 21 točk, 12 skokov in dve blokadi in Unicajo povedel do četrte zapordne zmage v gosteh.

Real si zaradi poraza še ni uspel zagotoviti napredovanja v četrtfinale, čeprav zaseda prvo mesto v skupini E. Podobno velja tudi za Anadolu Efes, ki ima enako število točk kot Madrid. Gostitelji so ob polčasu vodili za osem točk, Unicaja pa je odgovorila v tretji četrtini in po zaslugi Frana Vazqueza (10) in Krunoslava Simona (18) uprizorila preobrat. Pri Realu je bil najbolj učinkovit Sergio Rodriguez (17), sledila pa sta mu Nikola Mirotić (12, 8 skokov) in Jaycee Carrol (10).

Barcelona že v četrtfinalu

Foto: EPA barcelona pascual Barcelona si je z zmago proti Bešiktašu kot prva zagotovila nastop v četrtfinalu Evrolige. Varovanci Xavija Pascuala imajo že zagotovljeno eno izmed prvih dveh mest v skupini F, kar jim v končnici prinaša prednost domačega igrišča. Španski prvaki so vodili od začetka do konca in Bešiktaš nadigrali prav v vseh četrtinah. Nate Jawai je dosegel 16 točk in 9 skokov, Erazem Lorbek pa je prispeval 12 točk. Pri gostih je z osebnim rekordom blestel Cevher Ozer (18), dobro pa se je odrezal tudi Gašper Vidmar (13).

Nachbarjevih 24 točk premalo za Brose

Anadolu Efes je povsem blizu, da si zagotovi uvrstitev v končnico evroligaškega tekmovanja. Turška ekipa je doma po podaljšku premagala Brose Baskets (89:86) in razmerje zmag in porazov izboljšala na 9:2. Efes za napredovanje potrebuje le še eno zmago ali poraz Unicaje.

V dresu Brose Baskets je ponovno blestel Boštjan Nachbar, ki je dosegel 24 točk, kar pa ni bilo dovolj za prvo zmago nemške ekipe. Domači so v drugi četrtini povedli že za 13 točk, vendar so gostje zaostanek uspeli izničiti. V drugem polčasu sta se ekipi izmenjavali v vodstvu, redni del pa se je končal z rezultatom 76:76. V podaljšku je Efes pokazal bolj trdne živce in na krilih Jordana Farmarja (29), Duška Savanovića (14) in Jamona Lucasa (8) slavil zasluženo zmago.

Tesni zmagi Maccabija in Olympiacosa

Maccabi je na izjemno pomembni tekmi v Tel-Avivu za točko ugnal Himki (80:79), potem ko so jih Rusi na prvi tekmi premagali v Moskvi. Olympiakos je na podobno napetem obračunu z zmago pri Sieni slednjo tudi ujel na lestvici (68:67).

Največ zaslug za zmago pa gre pripisati Rickyju Hickmanu, ki je v četrti četrtini dosegel kar 14 točk. Ekipi sta se med tekmo osemkrat izmenjali v vodstvu, na koncu pa je slavila domača ekipa, ki je zabeležila šesto zmago (6:5).

Aktualni prvak Olympiakos je v gosteh strl odpor Siene z enajstimi točkami Kostasa Papanikolaua in Kostasa Sloukasa.