Luka je ponoči zmagal, toda bolj odmeva njegovo čustveno slovo od Kobeja

Košarkarji Dallasa so v gosteh premagali neposrednega tekmeca za mesta v končnici.

Dan po tragediji, ki je s helikoptersko nesrečo Kobeja Bryanta pretresla NBA ligo, so Luka Dončić in soigralci gostovali pri ekipi Oklahoma City Thunder. Ekipi sta neposredni tekmici v boju za končnico, tokratni gostitelji so pred dvobojem zabeležili 28 zmag in 19 porazov, Dallas pa prav toliko zmag in dva poraza manj.

Tekma v Oklahomi se je v spomin na legendo Jezernikov iz Los Angelesa začela z namernima napakama na obeh straneh. Pri Dallasu v osmih sekundah niso prečkali sredinske črte, domači so porabili vseh 24 sekund za napad. S številkama 8 in 24 je sicer svojo kariero v najmočnejši ligi na svetu odigral Kobe Bryant.

Dončić je tekmo odprl s sodelovanjem pri prvih devetih točkah gostov. Za vodstvo z 9:4 je zbral štiri točke ter dve asistenci. Preostalih pet točk je dosegel Kristaps Porzingis. A nato se je pri domačih razigral Danilo Gallinari, ki je dosegel sedem zaporednih točk in asistenco ob delnem izidu 9:0. Niz domačih je trener Rick Carlisle prekinil z minuto odmora. Po njej se je Dallas vrnil s petimi zaporednimi točkami, košarkarji iz Teksasa pa so bili do konca prve četrtine nato korak pred nasprotniki. Dobili so jo s 25:22.

Prvo polovico drugega dela igre je Dončić presedel na klopi. Ob njegovi odsotnosti sta za nekoliko večjo prednost gostov poskrbela Porzingis in Delon Wright. Slednji je znova odlično skakal v napadu in kar trikrat zadel po ulovljeni žogi pod tekmečevim obročem. Luka se je na parket vrnil pri prednosti 43:36, do konca polčasa pa prestavil v višjo prestavo. Dosegel je zadnjih devet točk svojega moštva v drugi četrtini, vključno s trojko za 59:47 deset sekund pred odhodom na glavni odmor.

Tretjo četrtino so gostje odprli z uspešnimi meti za tri točke, zadeli so Seth Curry, Porzingis in Dončić, prednost pa je narastla na 17 točk. Vendar so priigrano še enkrat več hitro zapravili. Luka je dvakrat na trojki samega našel Curryja, ki pa je zanj netipično zgrešil oba neovirana meta, na drugi strani pa so bili košarkarji Oklahome zelo natančni. Po delnem izidu 11:0 se je na semaforju izpisal rezultat 65:70.

Po minuti odmora je Dončić zadel trojko, sledilo je še zabijanje Tima Hardawayja Jr. in nov uspešen met Slovenca za tri točke (78:65). Ta je tekmo odprl s štirimi zgrešenimi trojkami, nato pa je zadel naslednjih pet poizkusov izza črte. Luka je na klop sedel minuto in pol pred koncem tretje četrtine.

V zadnjo je Dallas vstopil s prednostjo 88:77, v naslednjih minutah pa mirno ohranjal prednost. Slovenski zvezdnik se je tako v igro vrnil šele slabih pet minut pred zadnjim piskom sirene pri +13 za njegovo moštvo. V zadnjo minuto se je vstopilo z izidom 107:97, rezultat pa se ni več spreminjal.

Dončić je zbral 29 točk, 11 ulovljenih žog in pet podaj. Dvojnega dvojčka sta dosegla tudi Wright (14+12) in Porzingis (14+10), 15 točk je k zmagi prispeval Hardaway mlajši.

"To je bila najtežja tekma, ki sem jo kdajkoli odigral! Še vedno ne morem verjeti! Vedno z nami! RIP," je takoj po tekmi na twitterju zapisal Dončić, ki je imel na svoji obutvi izpisana imena vseh devetih udeležencev helikopterske nesreče dan prej.

Uspešen večer tudi za Dragića

Tekmo so odigrali tudi košarkarji Miamija. Goran Dragić je imel sicer pred dvobojem z Orlandom težave z mečno mišico, a mu ta ni preprečila nastopa. Vročica je na floridskem obračunu hitro zagospodarila in večji del dvoboja vodila za vsaj deset točk. Prednost je v drugem polčasu še narastla, na koncu pa so domači slavili z izidom 113:92.

Dragić je odigral nekaj manj kot 26 minut, zbral je 14 točk in pet asistenc. Pri Orlandu nihče ni dosegel več kot 13 točk, toliko sta jih zbrala Nikola Vučević in Aaron Gordon, pri Miamiju pa je Duncan Robinson v svojo statistiko vpisal 21 točk, center Bam Adebayo pa trojnega dvojčka z 20 točkami ter desetimi skoki in podajami.