Lyon rešil sezono na derbiju

Nogometaši Lyona so na derbiju 34. kola Ligue 1 ugnali drugouvrščeni Marseille in se zaenkrat prebili na tretje mesto, ki še vodi v kvalifikacije za Ligo prvakov.

Za zmago Lyona so poskrbeli Lisandro Lopez - zadel je iz 11-metrovke v 25. minuti tekme -, Cesar Delgado in Cris, ki je zabil odločilni zadetek za zmago Lyona s 3:2, potem ko sta goste v igro vrnila Lucho Gonzalez in Loic Remy. Lille na prvem mestu tako s prednostjo štirih točk lažje diha, medtem ko je Lyon na dobri poti, da se uvrsti vsaj v kvalifikacije Lige prvakov.

Birsa ubežal izpadu na +4
Zlata vreden zadetek Roya Contouta je prinesel velike tri točke Auxerrju, ki je pred domačimi navijači premagal Montpellier. Pred 11 tisoč gledalci je Valter Birsa dobil nekaj več kot uro igre, zelenico pa zapustil le nekaj minut pred zmagovito kombinacijo svojih soigralcev. Pred večerno tekmo 18. Nancyja ima Auxerre štiri točke prednosti pred omenjeno ekipo, ki bo skupaj z Lensom in že odpisanim Arlesom zaenkrat izpadlo iz elite.

Lille "Hazardiral": lepa prednost na vrhu
Belgijec Eden Hazard je s prostim strelom v drugi minuti sodnikovega podaljška prvega polčasa zabil zmagoviti gol za Lille proti Nancyju, s katerim je vodilno moštvo lige povečalo naskok pred zasledovalci (1:0).