Madridčan Realu uničil sanje o naslovu?

Foto: Žurnal24 Osasuna - Real Madrid 1:0 Foto: Žurnal24 Barcelona bi rada več močnih tekem in zato več tekem Lige prvakov. (Foto: Reuter Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Osasuna - Real Madrid Foto: Žurnal24 Osasuna - Real Madrid Foto: Žurnal24 Osasuna - Real Madrid Foto: Žurnal24 Mourinho je svojo trenersko kariero začel na dnu. (Foto: Reuters) Foto: Žurnal24 Osasuna - Real Madrid Foto: Žurnal24 Osasuna - Real Madrid Foto: Žurnal24 Osasuna - Real Madrid 1:0 Foto: Žurnal24 Osasuna - Real Madrid 1:0 Foto: Žurnal24 Osasuna - Real Madrid 1:0 Foto: Žurnal24 Osasuna - Real Madrid 1:0 Foto: Žurnal24 Osasuna - Real Madrid 1:0
Real Madrid je v 21. kolu lige BBVA klonil na težkem gostovanju pri Osasuni (0:1). Barça je v soboto za zmago potrebovala veliko več dela, kot kaže rezultat 3:0. Razlika med vodilnima – 7 točk.

V prvem polčasu gledalci na stadionu Reyno de Navarra (kraljestvo Navarre, op. p) v Pamploni niso gledali galaktičnega nogometa. Še najlepšo priložost so imeli domači nogometaši Osasune v 33. minuti, ko se je sam pred Ikerjem Casillasom znašel urugvajski napadalec Walter Pandiani, a z glavo meril čez gol. Le tri minute kasneje pa je prek Karima Benzemaja udaril tudi Real – francoska ''špica'' je sprožil z roba kazenskega prostora, toda izkazal se je domači vratar Felipe Lopez Ricardo.

Tudi na začetku drugega polčasa se stanje na zelenici ni spremenilo – Real je poskušal, a napadi so bili večinoma jalovi ... vse do 62. minute, ko pa mreže ni stresel beli balet, ampak Osasuna, ki jo sicer vodi belemu baletu dobro poznani José Antonio Camacho. Po podaji Pandianija do Carlosa Arande je ta podaljšal do rojenega Madridčana Javierja Camuñasa, ki je s pomočjo vratnice spravil žogo za hrbet španskega reprezentančnega vratarja. Real je vse svoje sile usmeril v napad – portugalski strateg José Mourinho je v 65. minuti opravil kar trojno menjavo (vstopili so Kaká, Adebayor in Xabi Alonso) – toda prave priložnosti si galaktiki niso priigrali. Bi pa kmalu prejeli še drugi gol, ko je žogo po strelu Madžara Krisztiana Vadocza pred vrati s skrajnimi močmi odbil Alvaro Arbeloa. Razlika med vodilno Barcelono in drugouvrščenim Realom, ki je tokrat izgubil šele drugo letošnjo tekmo, je po 21. kolu kar (neulovljivih?) sedem točk.

Barça do zmage 3:0
Barcelona v domačem prvenstvu še naprej igra zelo suvereno in je svojo prednost pred Realom Madridom vsaj za en dan povišala na sedem točk. Katalonci so tokrat gostovali pri Herculesu, ki je na začetku prvenstva z zmago na Camp Nou šokiral praktično celotni svet. Tudi tokrat se je malček zelo dobro upiral favoriziranim gostom (v 20. minuti je imel prvovrstno priložnost nekdanji francoski reprezentant David Trezeguet), novega presenečenja pa kljub temu nismo videli. Pedro je sicer ob koncu prvega polčasa zadel za vodstvo Barçe, toda kljub zadetku in izraziti terenski premoči pa so bili Katalonci kar nekajkrat na preizkušnji. Zmago aktualnih španskih prvakov je šele ob koncu z dvema natančnima streloma potrdil do takrat skoraj nevidni Lionel Messi.

Do srečne točke je prišel Deportivo. Ruiz je na 3:3 proti Sevilli izenačil v 89. minuti, pa čeprav je stranski sodnik dvignil zastavico za prepovedan položaj. A glavni sodnik je ocenil, da ofsajda ni bilo, to je potrdil tudi video.

Barça je z zmago proti Herculesu prišle do 15. zaporedne prvenstvene zmage, s čimer je izboljšala klubski in izenačila španski rekord (Realu je tak podvig uspel pred 40 leti). "Pomagalo nam je, da smo zadeli tik pred odmorom, a prednost z le 1:0 je vedno nevarna, saj te vsaka izgubljena žoga lahko pahne v nevarnost. Nam je pa ob koncu pomagal rdeči karton Farinosu," je po zmagi strnil trener Pep Guardiola.