Malo igre Birsi, Auxerre blizu izpada

Auxerre s slovenskim reprezentantom Valterjem Birso spet nevarno pleše blizu dna francoske lige. Birsa je odigral prvi polčas tekme pri Nancyju (1:3), po porazu pa je njegova ekipa le točko od izpada.

Malo pozitivnega bo spet moč potegniti iz zadnje predstave Auxerrja. Kaj je huje? Nov poraz, tokrat proti Nancyju, ali dejstvo, da se Monaco več kot očitno prebuja in je z novo zmago le še za točko oddaljen od Valterja Birse in soigralcev? Čakamo na odgovor trenerja Jeana Fernandeza ...

Birsa je tekmo sicer začel, a očitno ni navdušil svojega stratega, ki ga je zamenjal že po nekaj minutah drugega polčasa. Presenetljivi remi Lensa pri PSG (1:1) je Auxerre celo rešil ponižanja, da bi moral vikend preživeti na mestih, ki vodijo v drugo ligo. Na vrhu je Marseille z novima dvema goloma Andreja-Pierra Gignaca ohranil pritisk nad vodilnim Lillom, ki je v zadnjem obračunu 23. kola doma z 2:0 odpravil Toulouse in ohranil lepo prednost petih točk pred drugouvrščenim Rennesom