Maribor in Celje bosta segla v žep

Foto: Žurnal24 Danijel Brezič (levo) bo kaznovan s 300 evri kazni.
Disciplinski sodnik Nogometne zveze Slovenije Jernej Klarič je imel po 23. kolu Prve Lige Telekom obilico dela. Največ bosta v blagajno prispevala Maribor in MIK CM Celje.
Oglej si celoten članek

Največ bo moral v blagajno prispevati MIK CM Celje, ki bo "lažji" za 800 evrov; zaradi nešportnega vedenja več igralcev na gostovanju pri Hit Gorici bo plačal 300 evrov, dodatnih 500 pa zaradi nešportnega vedenja navijačev. Na prvenstveni tekmi Hit Gorica : MIK CM Celje (0:0) je pet celjskih nogometašev prejelo rumene kartone, poleg tega pa so gostujoči navijači med 48. in 55. minuto tekme prižgali najmanj štiri bakle in tri odvrgli na atletsko stezo. Ob 200 evrov bo tudi Hit Gorica, saj je bila po mnenju disciplinskega sodnika NZS Klariča tekma pomanjkljivo organizirana. Redarska služba je nedosledno in površno opravila svojo nalogo pri vstopu v stadion in dovolila, da je navijaška skupina celjskih nogometašev na stadion prinesla pirotehnična sredstva (bakle) in jih pozneje aktivirala.


Po 23. kolu bo več moštev kaznovanih. © SPS

 
Na tekmi Domžale : Maribor (0:0) je visoko kazen 740 evrov zaradi nešportnega vedenja navijačev prejel gostujoči klub. Eden od navijačev je namreč preskočil ograjo, po posredovanju redarske službe pa se je v dogajanje vmešalo še nekaj mariborskih navijačev, zato je morala posredovati policija. Vodstvo Domžal pa bo zaradi nešportnega vedenja več igralcev - štirje rumeni in rdeč karton - plačalo 300 evrov, za nameček pa bo Danijel Brezič zaradi brezobzirne igre počival eno tekmo.

Zaradi nešportnega vedenja igralcev (pokazanih je bilo sedem rumenih in en rdeč karton) na tekmi Drava : Nafta bodo Lendavčani morali plačati 480 evrov, Damjan Ošlaj pa bo "počival" eno tekmo. Disciplinski sodnik Jernej Klarič je s 300 evrov kazni opomnil tudi Livar, saj so njegovi igralci na tekmi s Primorjem (3:0) prejeli pet rumenih kartonov.
Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.