Maribor zapravil vodstvo z 2:0, Muraši so jo zagodli Olimpiji

Maribor je v 26. krogu Prve Lige TS remiziral z Aluminijem (3:3), Olimpija pa ni izkoristila priložnosti, da bi se večnemu rivalu približala na točko razlike. Ljubljančani so v gosteh morali priznati premoč Muri (3:2).

Dvoboj Maribora in zadnjeuvrščene ekipe Prve lige Telemach, ki sta v prejšnjem krogu doživeli šokantna poraza (Aluminij je v Stožicah prejel šest zadetkov, Maribor pa je izgubil doma z Bravom), se je končal z delitvijo točk. 15-kratni državni prvaki so zapravili vodstvo z 2:0 in točko rešili v sodnikovem dodatku.

Tekma se je za domače, ki jih je po visokem poraz prevzel trener Robert Pevnik, začela na najslabši možen način. Gostje so že v prvem resnem napadu zadeli mrežo. Slabo posredovanje obrambe in vratarja Luke Janžekovića je izkoristil Marko Alvir in z desetih metrov žogo pospravil v gol.

Prva Liga Trener vratarjev Maribora se bo hladil tri tekme

Še slabše je bilo nadaljevanje; Maribor je tudi drugo priložnost pretvoril v zadetek. V 20. minuti je Mirko Mutavčić žogo z desne strani poslal v domači kazenski prostor, Rok Sirk pa je bil ob bližnji vratnici hitrejši od Klemna Bolhe.

Kidričani so zaostanek znižali v 32. minuti. Martin Šroler se je z lepo potezo otresel Mirka Mutavčića in zatresel mariborsko mrežo.

Isti igralec je znova zablestel v 54. minuti. Hrvaški napadalec je izvedel prosti strel z več kot 30 metrov in z močnim udarcem v levi zgornji kot premagal Ažbeta Juga.

Izenačenje je domačim vlilo dodatne moči in v 74. minuti je sledil nov šok za navijače Maribora. Gašper Pečnik je podal natančno žogo v kazenski prostor, Dino Špehar pa jo je lepo preusmeril v mrežo.

Domači so imeli nekaj minut za tem "match žogo" oziroma kar dve; Chinwendu Johan Nkama je najprej zadel prečnik, odbite žoge pa Špehar z glavo ni uspel spraviti v gol.

Maribor je v zaključku tekme krenil na vse ali nič, točko pa mu je v 91. minuti prinesel 37-letni Marcos Tavares, ki je s roba kazenskega prostora matiral domačega čuvaja mreže Luko Janžekovića.

Slednji je v izdihljajih tekme preprečil še en preobrat - ubranil je 100-odstotno priložnost Malika Selloukija - in poskrbel za pravično delitev izkupička.

Mura - Olimpija 3:2 (2:2)

Nogometaši Mure so zabeležili jubilejno deseto zmago in naredil nov korak k uvrstitvi v evropska tekmovanja. Na četrtem mestu imajo 40 točk, Olimpija je ostala pri 45, točko več ima Koper, vodilni Maribor pa je pri 49.

Mura je fantastično odprla tekmo. V 8. minuti sta si Luka Bobičanec in Mirlind Daku izmenjala dvojno podajo, kosovski napadalec pa je s svojim prvencem v Prvi ligi Telemach dvignil na noge publiko v Fazaneriji.

Veselje med Black Gringosi pa ni trajalo dolgo, saj je dve minuti za tem glavni sodnik David Šmajc pokazal na belo točko zaradi prekrška domačega kapetana Žige Kousa nad Mariom Kvesić. Slednji je izvedel najstrožjo kazen in v 11. minuti izenačil izid na 1:1.

Rezultat na semaforju se je znova spremenil v 25. minuti. Tudi tokrat je bil podajalec Luka Bobičanec, ki je žogo poslal pred vrata Olimpije, tam pa jo je pred Nardinom Mulahusejnovićem v lastno mrežo potisnil Eric Boakye.

Mreža se je v prvem polčasu zatresla še v 38. minuti, ko je Đorđe Crnomarković visoko skočil v kazenskem prostoru in z glavo Ljubljančane še drugič pripeljal do izenačenja.

Izjemna strelska predstava se je nadaljevala takoj na začetku drugega polčasa. Že v 34 sekundi je Bobičanec streljal proti vratom Olimpije, žoga je na poti zadel Damiana van Bruggena, spremenila smer in končala v mreži.

Od tu dalje se mreži nista več tresli, najlepši priložnosti gostov za izenačenje pa je zapravil Ivan Prtajin. V 71. minuti je bil na mestu vratar Ivan Ljubić, v 93. pa je Prtajin z glavo meril mimo vrat.