Mariboru točke v Ljubljani, Domžale padle v Areni

Foto: Žurnal24 ljub_rend
Nogometaši v PrviLigi so odigrali srečanja osmega kola.
Oglej si celoten članek

V derbiju kola je v Ljubljani pri Interblocku gostoval Maribor. Obe ekipi sta pokazali bore malo. Pravzaprav se je derbi sprevrgel v festival tehničnih in taktičnih napak, pomanjkanja prave fizične pripravljenosti, realen rezultat pa bi bil 0:0. Mariborčani so izkoristili drugo izmed svojih dveh priložnosti in domov odnesli poln plen. V prvem delu je najlepšo priložnost za domače zapravil Zoran Zeljkovič, ki je lepo meril s prostega strela, vendar je dobro posredoval gostujoči vratar Marko Pridigar. Na drugi strani sta v isti akciji streljala Rene Mihelič in Dimitar Makriev, vendar je bila pri poskusu prvega na mestu obramba, Bolgarov strel pa je ubranil domači vratar Matjaž Rozman. Najlepšo priložnost za Ljubljančane je v drugem delu po podaji Ermina Rakoviča zamudil Janez Zavrl, ki je s petih metrov nastreljal vratarja "vijoličastih". Odločilni trenutek srečanja je tako prišel v zadnji minuti. Takrat je s prostega strela s 30 metrov streljal Marko Popović, Rozman je preveč okleval in žoga je ob njegovi desni vratnici našla pot v mrežo.

Med drugimi tekmami izstopa poraz prvakov iz Domžal, ki so klonili v Celju. Čeprav so si gostje pripravili kar nekaj zrelih priložnosti, so domači z dvema zadetkoma zasluženo vknjižili točke in se na lestvici približali Domžalam. Če so varovanci Slaviše Stojanoviča na prvi poraz čakali osem kol, so prav toliko na prvo zmago čakali nogometaši Livarja, ki so premagali Dravo na Ptuju. Ptujčane je to pot vodil "prehodni" trener Franc Fridl, v prihodnjih dneh pa naj bi na vroči stolček sedel nekdanji trener Maribora Milan Đuričić. Skrbi forma štirikratnih prvakov iz Gorice, ki so proti Kopru doma doživeli že četrti poraz in so šele na osmem mestu.

PrvaLiga Telekom, 8. kolo


Interblock : Maribor 0:1 (0:0)
Popović (90)

Drava : Livar 1:3 (1:0)
Kronaveter (26); Božičič (62), Perme (63, 84)

Sobota:
HiT Gorica : Koper 2:3 (1:2)
Velikonja (7), Šuler (52); Jukan (6), Božičič (42), Dedič (63./ag)

Nafta : Primorje 2:1 (1:0)
Gerenčar (32), Čeh (74); Bunderla (72./11-m)

MIK CM Celje : Domžale 2:0 (0:0)
Pečnik (37), Beršnjak (90./11-m)

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.