Maščevanje zmajev za nove skrbi Dolenjcev

Foto: KK KRKA/DRAGO PERKO/KOSARKA.SI Krka Union Olimpija Foto: KK KRKA/DRAGO PERKO/KOSARKA.SI dvorana Leon Štukelj Foto: KK KRKA/DRAGO PERKO/KOSARKA.SI Krkica Krka Union Olimpija Foto: KK KRKA/DRAGO PERKO/KOSARKA.SI Brandon Jefferson Matic Rebec Krka Union Olimpija Foto: KK KRKA/DRAGO PERKO/KOSARKA.SI Gregor Hrovat Krka Union Olimpija Foto: KK KRKA/DRAGO PERKO/KOSARKA.SI Erjon Kastrati Krka Union Olimpija Foto: KK KRKA/DRAGO PERKO/KOSARKA.SI Krka Union Olimpija
V 15. kolu lige ABA je Union Olimpija na slovenskem derbiju v gosteh premagala novomeško Krko. Ljubljančani so Novomeščanom vrnili za poraz v slovenski ligi pred tednom dni.

Košarkarji Uniona Olimpije so zabeležili četrto zaporedno zmago v ligi ABA, s katero so se povzpeli na izkupiček 7-8 in sedmo mesto na razpredelnici. Hkrati so se Novomeščanom oddolžili za poraz pred dnevi v ligi Nova KBM ter jim zadali drugi poraz v jadranskem tekmovanju v zadnjih treh tednih.

Pri Krki se kriza nadaljuje. Za varovance Dejana Mihevca je to že sedmi zaporedni poraz v ligi ABA; nazadnje so slavili 13. novembra in so pri izkupičku 5-10.

Gostje ubranili visoko prednost

Oslabljena Krka - manjkala sta vodilna strelca Marko Luković in Sandi Čebular - je znova pokazala zobe in bila blizu novemu podvigu, ki ga je prejšnji teden s trojko v zadnji sekundi realiziral Matic Rebec. Ljubljančani so vodili večji del srečanja (v 27. minuti z 51:39), Novomeščani pa so se z borbeno igro v obrambi vrnili v igro. Naredili so delni izid 22:5 in v 35. minuti povedli z 58:56.

V ključnih trenutkih oziroma zadnji minuti sta Gregor Hrovat (13 točk, 7 skokov) in Nikola Janković (16 točk, 6 skokov) ohranila mirno roko s črte prostih metov in Union Olimpijo popeljala do pomembne in prestižne zmage. Poleg omenjenih sta pri ljubljanskih zeleno-belih izstopala Brandon Jefferson z 10 točkami in Devin Oliver z devetimi točkami, devetimi skoki in šestimi ukradenimi žogami, pri Krki pa je Ron Curry dosegel 17 točk, Žiga Dimec pa 15.

Za Ljubljančane je bila to zadnja tekma v 2016 - na igrišče bodo znova stopili 2. januarja doma proti Igokei, Novomeščani pa bodo letos še aktivni. V petek jih čaka derbi domačega prvenstva doma s Helios Suns.