Massi: Težko bi bilo bolje

Foto: Žurnal24 Najboljše tri v skupnem seštevku veleslaloma: Kathrin Zetttel (od leve proti des
Pri uspehu Tine Maze ima veliko zaslug tudi njen kondicjiski trener Andrea Massi, ki je poudaril, da brez popolne predanosti delu, ki ga opravljajo, ne bi prišli do tako odmevnih rezultatov.
Oglej si celoten članek
 
 

Naj ponovim, da je bila sezona denarno pokrita že od začetka, kar se tiče minimalnih sredstev.

Andrea Massi

 
Po velikem uspehu Tine Maze smo njenega kondicijskega trenerja Andreo Massija zmotili pri kosilu, a v slogu največjih profesionalcev si je vzel nekaj minut časa, v katerih je ponudil nekaj zanimivih odgovorov. Massi je sprva podal svoje videnje zadnje tekme v švedskem Aareju , kjer je Tina dobesedno pometla s konkurenco, saj je drugouvrščeno Finko Tanjo Poutiainen , sicer skupno zmagovalko posebnega veleslalomskega seštevka, ugnala za več kot sekundo: "Obe vožnji je odpeljala enkratno. Super tekma, kaj naj rečem. Bolje ne bi mogla odpeljati. Dobro formo je zadržala do konca sezone. Res odličen rezultat."

Tina Maze je v Aareju še sedmič v karieri slavila v veleslalomu. © EPA

 
Ob vprašanju, če so s tem, ko je Črnjanka v posebnem seštevku veleslaloma dobila bronasto kolajno, dobili moralno zadoščenje za ves trud, ki so ga vlagali skozi celotno sezono in s tem dobili potrdilo, da so storili prav, ko so stopili na samostojno pot, je Massi ponudil nadvse zanimiv odgovor: "Moralno zadoščenje imamo že celo sezono, saj je bila Tina razen prve tekme vedno v deseterici oziroma v njeni bližini. Mislim, da ni 'debate', kar se tiče rezultatov. Ko pa greš v tako službo, moraš iti s srcem in biti vedno prisoten. To je zelo posebna služba, moraš se odločiti in nato ne smeš popuščati, ker tekmovalka hitro vidi, če nisi stoodstotno pri stvari. Tako kot mora tekmovalka dati vse od sebe, moramo tudi mi dati vse od sebe."

 
 

Tako kot mora tekmovalka dati vse od sebe, moramo tudi mi dati vse od sebe.

Andrea Massi

 
Ob koncu krajšega pogovora pa smo enega glavnih tvorcev uspeha osemkratne zmagovalke tekem za svetovni pokal povprašali še o denarju. "Naj ponovim, da je bila sezona denarno pokrita že od začetka, kar se tiče minimalnih sredstev. To mislim predvsem na osnovne stroške in plačo Andreja Perovška. Tina pa bo pokrila stroške tudi do mene, saj je bila vedno zelo korektna do mene, tudi v preteklosti in vem, da bo tudi tokrat. Seveda pa bo morala nekatere stroške pokriti iz lastnega žepa," je za zurnal24.si še povedal Massi.
Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.