Matavž zabil prvega v Evropi za PSV

Foto: EPA tim matavž psv rapid Foto: EPA tim matavž psv rapid Foto: EPA tim matavž psv rapid Foto: EPA tim matavž psv rapid Foto: Reuters tim matavž psv rapid Foto: Reuters tim matavž psv rapid
Tim Matavž je zabil svoj tretji zadetek in obenem prvega v evropskih pokalih za PSV, ki je v 2. kolu Evropske lige pokoril Rapid iz Bukarešte s 3:1. Samir Handanović do točke proti Celticu.

Poleg igralcev Maribora so v Evropski ligi nastopili še štirje Slovenci. Najbolj zadovoljen je bil po zadnjem sodnikovem pisku Tim Matavž. PSV je v gosteh s 3:1 ugnal Rapid iz Bukarešte, Primorec pa je v sodnikovem podaljšku drugega polčasa postavil tudi končni izid dvoboja. Domače je v vodstvo popeljal Dan Alexa. Za izenačenje je poskrbel Wilfred Bouma, na 2:1 je povišal Ola Toivonen, končni izid pa je postavil Matavž.

Manj uspešna je bila preostala trojica. Branko Ilić je tekmo med Lokomotivo in Anderlechtom spremljal s klopi, Belgijci pa so Moskovčane ugnali z 2:0. Tudi Andraž Kirm je bil med poraženci. Wisla iz Krakowa je sicer povedla pri Twenteju, a so Nizozemci na koncu zmagali s 4:1. Točko je v gosteh pri Celticu izvlekel Udinese Samirja Handanovića. Italijani so izenačujoči zadetek (1:1) zabili v 88. minuti iz enajstmetrovke.