Matavž zabil tri, Vučkić prvenec

Foto: Reuters vučkić newcastle gol Foto: Reuters vučkić newcastle gol Foto: Reuters vučkić newcastle gol Foto: Reuters vučkić newcastle gol Foto: EPA tim matavž psv Foto: EPA tim matavž psv Foto: EPA belec inter
Kakšen večer Tima Matavža! Ob zmagi PSV kar 9:0 proti črnogorski Zeti na povratni tekmi je slovenski reprezentant zabil kar tri gole, in sicer v 15., 27. in 63. minuti, ter prispeval še podajo. Evropski prvenec Harisa Vučkića za Newcastle.

Doživeli smo večer slovenskih legionarjev. Omenjen je bil že impresivni hat-trick Tima Matavža za PSV, ki se je skupno veselil kar 14:0 nad Zeto. Haris Vučkić je v 21. minuti za Newcastle zabil proti Atromitosu. Vrata Interja proti Vasluiju pa od 34. minute branil Vid Belec, potem ko je bil izključen Luca Castelazzi. Vse omenjene ekipe so napredovale v skupinski del Evropske lige. Ne pa tudi Šerif, Legia in Slask, ki so imeli tudi slovensko zastopstvo.

Inter si je kljub igralcu manj – rdeči karton je v 34. minuti prejel vratar Luca Castelazzi – zagotovil 2:2, skupaj 4:2. Vidu Belcu ni uspelo obraniti 11-metrovke, ki jo je zakrivil njegov kolega. Vučkić je bil edini strelec za svoj Newcastle proti grškemu Atromitosu. Domžalčan je v igro vstopil v 11. minuti namesto poškodovanega Ryana Taylorja in čez deset minut zabil z roba kazenskega prostora. Liverpool je nekaj časa trepetal, saj mu je Hearts grozil s podaljškom vse do 87. minute, nato pa je Luis Suarez vendarle zabil izenačujoči gol. Jesen v Evropi bo užival tudi Partizan, ki je maščeval Olimpijo in izločil Tromose.