Matavž zablestel z zadetkom in podajo

Ob srečanju Mure 05 in Lazia (0:2) v Ljudskem vrtu je bilo širom Evrope odigranih še kar nekaj srečanj zadnjega kola kvalifikacij za Evropsko ligo. Od šesterice "slovenskih" klubov do zmage milanski Inter in PSV, za katerega je slovenski reprezentant Tim Matavž prispeval zadetek in podajo.

PSV Eindhoven je s kar 5:0 odpravil Zeto, potem ko je kar štiri zadetke dosegel v zadnjih 16 minutah, in se z eno nogo že uvrstil v skupinski del Evropske lige. Tim Matavž je v 74. minuti zadel za vodstvo Nizozemcev z 2:0, nato pa je prispeval še podajo za 4:0. Končni izid je postavil izkušeni Mark van Bommel.

Miral Samardžić je kot kapetan vodil Sheriff, ki pa je pred domačimi gledalci klonil proti Marseillu. Najzaslužnejši za zmago (2:1) zadnjega je bil Ganec Jordan Ayew, ki je dvakrat zatresel mrežo gostiteljev. Pri teh je Tadej Apatič obsedel ob igrišču. Vso tekmo je na klopi presedel tudi vratar Vid Belec, Inter pa je v gosteh z 0:2 premagal romunski Vaslui. Pri Milančanih je zaradi poškodbe sicer manjkal prvi čuvaj mreže Samir Handanović.

S klopi je dvoboj spremljal tudi Marko Šuler, njegova Legia je doma remizirala (1:1) z Rosenborgom, Harisa Vučkića pa ni bilo v kadru na tekmi med grškim Atromitosom in Newcastlom (1:1). V prvi postavi se je znašel tudi Rok Elsner, poljski Slask pa je doma moral priznati premoč Hannovru (3:5). Elsner je bil zamenjan ob polčasu.