McLarnov dvojec začel najhitreje

Na včerajšnjih prostih treningih formule 1 pred nedeljsko dirko svetovnega prvenstva na madžarskem Hungaroringu je prevladovalo moštvo McLaren-Mercedes. Danes zjutraj pa je Hamiltonov hat-trick preprečil Mark Webber.

Na zadnjem prostem treningu formule 1 pred kvalifikacijami in nedeljsko dirko svetovnega prvenstva na madžarskem Hungaroringu je bil najhitrejši Avstralec Mark Webber z Red Bullom. Za njim je končal najhitrejši iz prvih dveh prostih treningov, Britanec Lewis Hamilton (McLaren), tretji pa je bil Nemec Sebastian Vettel (Red Bull).

10. Jenson Button (McLaren-Mercedes) + 0.683

Britanec Lewis Hamilton je bil najhitrejši na prvih dveh prostih treningih. Na popoldanskem drugem, ki ga je prekinil močan naliv, je drugi čas dosegel Finec Kimi Räikkönen (Lotus), tretji pa je bil Brazilec Bruno Senna (Williams-Renault).

Sedemkratni svetovni prvak Nemec Michael Schumacher je trening na mokri stezi končal predčasno, saj je s svojim Mercedesom zletel s steze in končal v zaščitnih gumah, pri čemer je precej poškodoval dirkalnik.

McLaren prevladoval že zjutraj

Britanec Lewis Hamilton (McLaren Mercedes) je bil najhitrejši na prvem prostem treningu VN Madžarske za svetovno prvenstvo formule ena. Pred 11. dirko sezone je na dirkališču Hungaroring pri Budimpešti drugi čas dosegel njegov rojak in moštveni kolega Jenson Button, tretjega pa Španec Fernando Alonso (Ferrari), vodilni v skupnem seštevku. Na četrtem mestu je končal Nico Rosberg (Mercedes), na petem Romain Grosjean (Lotus Renault), na šestem pa Michael Schumacher (Mercedes). Aktualni svetovni prvak Sebastian Vettel (Red Bull Renault) je začel nekoliko počasneje in zasedel šele 15. mesto, le nekoliko hitrejši je bil njegov moštveni kolega Mark Webber, ki je končal na 13. mestu.