Messi takoj zabil, Atlético ostal prvi

Barcelona je v 8. krogu španskega prvenstva doma nadigrala Deportivo (4:0). Sevilla se je z zmago proti Leganesu povzpela na vrh ligaške lestvice. Atletico Madrid je obrambo Granade razstavil na prafaktorje (7:1). Real Madrid je nadigral Real Betis (6:1).

Barcelona je z visoko zmago nad Deportivom (4:0) pozdravila vrnitev Lionela Messija, ki je v 55. minuti na zelenici zamenjal Sergia Busquetsa in se pičle tri minute kasneje že vpisal med strelce.

Katalonci so na domačem Camp Nouu povedli v 21. minuti, ko je bil po podaji Luisa Suáreza natančen Rafinha. Brazilski napadalni vezist je v 36. minuti povišal na 2:0.

Pred koncem prvega polčasa je za neulovljivo vodstvo španskega prvaka poskrbel Suárez, v 58. minuti pa je končni rezultat postavil argentinski superzvezdnik.

Barcelona se je z zmago zavihtela na drugo mesto ligaške lestvice, a le začasno, saj je Atlético Madrid na čelu z vratarjem Janom Oblakom z udarno predstavo premagal Granado (7:1) in se po nekaj urah spet vrnil na vrh. Slovenski reprezentant je odigral celo tekmo.

Real Madrid je s šestimi goli dopolnil strelski praznik najmočnejših španskih klubov. Oba madridska velikana in Barcelona so v osmem krogu skupaj dosegli kar 17 golov.