Milan ohladil vročico San Paola

V sklepni tekmi 26. kola italijanske Serie A je Napoli remiziral proti Milanu (1:1) in ostal na drugem mestu. Neapeljčani imajo na računu 57 točk, eno manj kot vodilni Juventus.

V prvem polčasu je imel Napoli izrazito terensko premoč, Milan je prežal na protinapade. Vrata gostov sta še najbolj ogrozila José María Callejón in Lorenzo Insigne, na drugi strani je domača obramba v zadnjem trenutku posredovala ob strelu Giacoma Bonaventure

V 39. minuti je Insigne po strelu z okrog 20 metrov s pomočjo odboja zadel za navijaško eksplozijo na stadionu San Paolo. Toda veselje je trajalo le pet minut, še pred odmorom je namreč po predložku z desne iz bližine efektno zaključil Bonaventura.

Na začetku drugega polčasa je Milan uspel držati ravnotežje v igri, toda sredi nadaljevanja je Napoli začel vse bolj pritiskati in rezervist Dries Mertens je stresel vratnico, deset minut pred koncem pa je bila domača obramba na mestu, ko se je v obetavni situaciji znašel Gonzalo Higuaín.

V sodnikovem dodatku je do nevarnega strela prišel še Omar el Kaddouri, toda poskus je ujel vratar Gianluigi Donnarumma in Milan je tako uspel rešiti točko, s katero je ostal na šestem mestu.

Belec junak Carpija

Preostale tekme 26. kola so bile razporejene čez tri dni. V nedeljo sta Siniša Anđelković in Aljaž Struna odigrala vso tekmo za Palermo, ki je visoko izgubil pri Romi (5:0). Junak Carpija je bil slovenski vratar Vid Belec, ki je ob remiju pri Torinu (0:0) ubranil enajstmetrovko.

Vso tekmo je za Genoo odigral tudi Tim Matavž, njegovo moštvo je doma prišlo do pomembne zmage nad Udinesejem (2:1).

V napetem "slovenskem" dvoboju je Atalanta doma izgubila proti Fiorentini (2:3). Jasmin Kurtić je za moštvo Edyja Reje igral do 80. minute, Josip iličić je sedel na klopi Toskancev. Frosinone je doma iztržil točko proti Laziu (0:0), Sassuolo pa je ugnal Empoli (3:2).

Že v petek je Juventus svoj niz 15 zaporednih zmag končal z remijem pri Bologni (0:0). V soboto je Inter, za katerega je Samir Handanović branil vso tekmo, doma premagal Sampdorio (3:1), Verona pa je v mestnem derbiju ugnala Chievo (3:1). Valter Birsa je za "leteče osle" igral v prvem polčasu, Boštjan Cesar pa vso tekmo.