Slovenska košarkarska reprezentanca do 18 let si je na evropskem prvenstvu zagotovila nastop v četrtfinalu. Izbranci selektorja Domna Zevnika so v Beogradu v osmini finala s kar 103:72 premagali grške vrstnike.
Prvo četrtino so za dve točki še dobili Grki, ob polčasu pa je Slovenija vodila z 41:39. A po glavnem odmoru je slovenska izbrana vrsta povsem zagospodarila na parketu, izjemno igrala v obrambi, tretjo četrtino pa dobila z delnim izidom 34:10 za +26 pred zadnjimi desetimi minutami igre. V zadnji četrtini so mladi Slovenci nato le še mirno nadzirali potek dvoboja.
Mark Morano Mahmutović je dosegel 24 točk, njegovo povprečje na EP znaša 20.5 točke, Stefan Joksimović 16, mejo desetih doseženih točk pa so presegli ali dosegli še Ian Lazarevski (12) ter Lovro Faganel (10 + 8 skokov) in Samed Grošić (10).
Slovenija se bo v četrtfinalu v četrtek pomerila s Francijo, ki je s 76:72 premagala Bolgarijo.
Slovenski košarkarski upi so v skupinskem delu tekmovanja sicer dosegli dve zmagi in doživeli en poraz. Premagali so Latvijo s 93:76 in Belgijo s 105:52 ter izgubili proti Španiji z 69:97.