Mornar ukrotil Krko

Košarkarji Krke so v 11. kolu regionalnega košarkarskega tekmovanja izgubili z Mornarjem (86:73).

Košarkarji Krke so znova razočarali svoje privržence. Potem ko so v ligi Aba zabeležili štiri zmage v nizu, so zdaj izgubili že drugič zaporedoma. Prejšnji teden jih je doma premagala Igokea, tokrat pa so morali v gosteh priznati premoč Mornarju, ki je vknjižil tretjo zmago v sezoni.

Novomeščani so tekmo izvrstno odprli. V prvi četrtini so zgrešili vsega štiri mete iz igre in vodili z 31:22. V prednosti so bili vse do zaključka prvega polčasa, ko so gostitelji zaigrali bolj podjetno v napadu in izkoristili napake gostov. Te so se v drugem polčasu kar nadaljevale, tako da je Mornar prevzel pobudo in po treh četrtinah vodil s 64:58.

Katastrofalni prosti meti

Krka je katastrofalno slabo izvajala proste mete - 57-odstotno, izgubila je bitko pod obročema (37:27) in imela 16 izgubljenih žog, tako da v zadnjih desetih minutah ni prišla do preobrata.

Matic Rebec je dosegel 11 točk, a trojke metal 2:9. Sandi Čebular je dosegel 15 točk in imel zgolj eno podajo, Dominique Elliott (14) in Marko Luković (17) pa sta bila še preostala igralca Krke, ki sta največkrat zadela črnogorski koš. Omenjeni štirje igralci so skupaj dosegli 57 od 73 točk Krke.