Norveški smučarski tekač Johannes Klaebo je po nedeljski zmagi v teku na smučeh korak bližje rekordu v številu olimpijskih naslovov. Klaebo ima trenutno šest zlatih olimpijskih odličij, trije njegovi rojaki jih imajo osem. Naslednjo priložnost za naslov ima na klasičnem sprintu v torek, za tem ga čakajo še štirje olimpijski nastopi.
Klaebo je tri zlate olimpijske medalje osvojil v Južni Koreji leta 2018 in dve na Kitajskem leta 2022. Vsa odličja, kot tudi nedeljsko v Italiji, je osvojil v sprintu ali štafetnih tekmah. Tudi tokrat velja za favorita v teh kategorijah.
Mesec dni pred olimpijskimi igrami je na progi v Teseru, kjer se bodo pomerili tudi tokrat, na tekmi svetovnega pokala že zmagal v sprintu.
Rekord osmih zlatih naslovov si trenutno delijo trije njegovi rojaki - zimska olimpijka tekačica Marit Bjorgen, smučarski tekač Bjorn Daehlie in biatlonec Ole Einar Bjorndalen.
Norvežan, ki velja za enega najboljših tekačev na smučeh, je vrhunec kariere dosegel lani, ko je na domačem svetovnem prvenstvu v Trondheimu osvojil šest naslovov. S tem zgodovinskim dosežkom je prikazal tudi svojo vsestranskost, saj je osvojil prvo mesto v sprintu, teku na dolge proge in štafetnih tekmah.