Na zasledovalno tekmo le Gregorinova

Slovenske biatlonke tudi na drugem prizorišču letošnje sezone niso prepričale. Nastop na sobotnem zasledovanju si je prislužila le Teja Gregorin.

Tudi uvod na drugi tekmi svetovnega pokala v avstrijskem Hochfilznu še ni potrdil dobre pripravljenosti slovenskih biatlonk. Najboljša na 7,5-kilometrskem sprintu je bila Teja Gregorin, ki je osvojila 44. mesto z zaostankom 1:29,7 minute (1 zgrešen strel) za nemško zmagovalko Franzisko Hildebrand (20:04,1/0).

Nosilka olimpijske medalje se je edina med Slovenkami uvrstila na sobotno zasledovanje. Anja Eržen je bila 75. (+ 2:15,0/2), Andreja Mali 85. (2:41,1/2) in Urška Poje 89. (2:50,8/1).

Najbolj veseli so bili v nemškem taboru, kjer so osvojili prva tri mesta. Drugo mesto je osvojila Maren Hammerschmidt (15,1/0) in tretje sostanovalka Hildebrandove v nemški reprezentanci Miriam Gössner (21,0/1).