Nachbar usoden za Vidmarja in druščino

Slovenski košarkar Boštjan Nachbar je z ekipo Barcelone turškemu moštvu Fenerbahčeja prizadejal prvi poraz v sezoni. Turki so v sedmem krogu v gosteh klonili z 81:94, Nachbar pa je bil s 23 točkami prvi strelec ekipe.

Slovenski košarkar je poleg 23 točk dosegel še devet skokov. Erazem Lorbek za Barcelono ni zaigral, je pa za Fenerbahče Gašper Vidmar prispeval štiri točke. Katalonci so tekmo začeli silovito, saj so si že v prvi četrtini, v kateri so dosegli 35 točk, priigrali 20 točk prednosti. Gostom je pred polčasom zaostanek uspelo zmanjšati na 12, a Barçe na poti do šeste evroligaške zmage v sezoni niso več mogli ustaviti.

Izjemna predstava Zorana Dragića

Unicaja Malaga je gostovala na Poljskem in s 84:67 premagala Zielono Goro. Med najboljšimi posamezniki na tekmi je bil slovenski reprezentant Zoran Dragić, ki je dosegel kar 21 točk. Odlični strelski izkupiček je Zoran nadrgadil še s sedmimi skoki, tremi asistencami in eno ukradeno žogo.

Do domače zmage je z Olympiacosom prišel Mirza Begić, ki je proti turškemu Galatasarayu prispeval osem točk in pet skokov. Grki sicer pretiranih težav z gosti niso imeli, saj so na srečanju vodili vse od začetka. Najboljši strelec tekme je bil sicer Bryant Dunston z 18 točkami.

Crvena Zvezda vstala od mrtvih, a izgubila

Zelo razburljiva pa je bila tekma v beograjskem Pionirju kjer je Crvena Zvezda gostila Maccabi iz Tel Aviva. Izraelci so imeli po treh četrtinah že lepo prednost 17 točk, a se domači niso predali. V zadnjem delu igre so pritisnili in na krilih domačih navijačev v zadnji minuti prišli celo do izenačenja.

Gostje so nato v samem finišu tekme ostali zbrani in izkoristili priložnosti, medtem, ko so bili domači v zadnjem napadu neuspešni in so morali Maccabiju priznati premoč. Jaka Blažič tokrat ni imel tako pomembne vloge kot v nekaterih drugih srečanjih, je pa kljub temu prispeval 7 točk, štiri skoke in dve asistenci.