Napoli strl Bologno in ostal na vrhu razpredelnice

Neapeljčani nadaljujejo z dobrimi predstavami na italijanskih zelenicah.

Nogometaši iz Neaplja so v desetem krogu italijanskega prvenstva šele v drugem polčasu zlomili odpor Bologne. Na koncu so slavili s 3:2, po osmi zmagi pa tudi zadržali prvo mesto v serie A. Drugouvrščena Atalanta iz Bergama zaostaja dve točki.

Izbranci Luciana Spallettija v tej sezoni kažejo sijajne predstave na domačem in mednarodnem prizorišču. V evropski ligi prvakov imajo na štirih tekmah 100-odstotni izkupiček in so si že izborili nastop v osmini finala, sijajni so tudi na domači sceni.

Foto: Epa Na desetih tekmah so le dvakrat remizirali in dosegli osem zmag, zadnjo na današnjem obračunu proti Bologni. Za Neapeljčane so zadeli Brazilec Juan Jesus (45.), Mehičan Hirving Lozano (49.) in Nigerijec Victor Osimhen (69.), za goste iz Bologne pa Nizozemec Joshua Zirkzee (41.) in Gambijec Musa Barrow (52.).

Na nedeljski prvi tekmi je milanski Inter - nekdanji slovenski reprezentančni vratar Samir Hanadanović je bil na klopi za rezervne igralce - premagal Salernitano z 2:0. Za gostitelje sta na San Siru zadela Argentinec Lautaro Martinez (14.) in Nicolo Barella (58.).

V večnem mestu sta se Lazio in Udinese v "malem derbiju" razšla brez golov. Slovenski reprezentant Jaka Bijol je za ekipo iz Vidma igral celo tekmo, njegov klubski in reprezentančni soigralec Sandi Lovrić pa od 63. minute. Lazio in Udinese ostajata pri vrhu razpredelnice, ekipa iz Rima je po nepolnem krogu na tretjem, iz Vidma pa na četrtem mestu. Obe imata pet točk manj od Napolija.

V soboto so bile tri tekme. Nogometaši Juventusa so v mestnem dvoboju v gosteh premagali Torino z 1:0, edini gol je dosegel srbski napadalec Dušan Vlahović. Atalanta se je po zmagi z 2:1 nad Sassuolom začasno prebila na prvo mesto, po današnji zmagi Napolija nad Bologno pa je znova druga. Empoli je na domačem stadionu premagal Monzo z 1:0. Edini gol je za toskansko zasedbo dosegel Švicar Nicolas Haas v 11. minuti. Slovenski reprezentant Petar Stojanović je za domačine igral do 61. minute, Lovra Štubljarja pa zaradi poškodbe vnovič ni bilo v kadru.