Navas razveselil nogometaše Reala

Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 (Real Madrid : Hercules 2:0) Angel Di Maria in Francisco Femia Foto: Žurnal24 Karim Benzema Foto: Žurnal24 Jose Mourinho je mojster domačih tekem. (Foto: Reuters) Foto: Žurnal24 Alvaro Arbeloa Foto: Žurnal24 Poškodovani Cristiano Ronaldo je bil na tribuni. Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24
Nogometaši Barcelone se z gostovanja v 28. kolu Lige BBVA pri Sevilli vračajo z remijem (1:1). Ta podatek je razveselil nogometaše Reala, ki so se z zmago proti Herculesu Barçi približali na 5 točk zaostanka.
Ne spreglejte galerij s tekem Reala in Barcelone.

Nogometaši Barcelone so do prvega zadetka na stadionu Ramona Sancheza Pizjuana prišli v 8. minuti tekme, ko je s prostega strela zadel Lionel Messi. A ker naj bi po mnenju sodnika Pereza Lase Sergio Busquets v živem zidu napravil prekršek, je španski delilec pravice zadetek razveljavil. Sledil je nov šok za goste: že v 14. minuti se je poškodoval Pedro, v igro pa je namesto njega vstopil Bojan Krkić. V 24. minuti tekme pa bi Lasa lahko pokazal na belo točko in 11-metrovko za Sevillo, ko je Dani Alves v kazenskem prostoru z roko vlekel Didierja Zokoraja in ga ob tem še pohodil, tako da je ta padel. A Lasova piščalka se tokrat ni oglasila. Le dobrih pet minut kasneje pa je prav rezervist Krkić po podaji Danija Alvesa z neposredne bližine zadel v nebranjena vrata Herrera Javija Varasa in Katalonce popeljal v vodstvo z 1:0.

Na začetku drugega polčasa je za navdušenje na Pizjuanu poskrbel Jesus Navas, ki je z glavo po podaji Alvara Negreda z desne strani izenačil na 1:1. Po ''eksploziji'' v Andaluziji so domači dobili krila in priložnosti za vodilni zadetek so se vrstile ena za drugo – še najlepšo je imel prav strelec prvega zadetka, ki je v 75. minuti po hitrem protinapadu domačih streljal na vrata Barcelone, a je Victor Valdes s podplatom preprečil veselje nogometašem Seville. Toda tudi Barça je imela svoje priložnosti – ko je v igro pri Barceloni vstopil Seydou Keita, je ta postala podjetnejša. Najprej je Andres Iniesta dobrih pet minut pred koncem dvoboja stresel prečko, nato pa je po strelu Xavija Gary Medel žogo izbil z golove črte. Ostalo je pri delitvi točk in izidu 1:1.

Real suvereno opravil s Herculesom
Oba zadetka za galaktike je dal francoski napadalec Karim Benzema in tako potrdil svojo odlično formo. Na zadnjih šestih tekmah jih je zabil kar osem. Drugi na tej tekmi je bil še posebej lep, potem ko je kmalu po odmoru preigral nasprotnikove branilce in neubranljivo zadel. Nekaj ur prej so si spodrsljaj privoščili nogometaši Atletica, ki so zgolj remizirali 2:2 z Almerio. Za sedmouvrščeno ekipo sezone je dvakrat zadel Sergio Aguero, za ekipo, ki ji grozi izpad iz lige, pa je izenačujoči gol  v 77. minuti dal Henok Goitom.