Nemčija nadigrala Italijo, poraz Anglije

Aktualni svetovni prvaki iz Nemčije so na pripravljalni tekmi visoko ugnali Italijane (4:1). Nizozemska je po preobratu premagala Anglijo (2:1). Francija je bila s 4:2 boljša od Rusije, Portugalska pa z 2:1 od Belgije.

Reprezentanca Škotske, ki se bo v kvalifikacijah za nastop na SP 2018 v Rusiji pomerila tudi s slovensko izbrano vrsto, je na domačem igrišču z 1:0 (1:0) premagala Dansko. Slovaška, tudi tekmica Slovenije za SP 2018, je na gostovanju v Dublinu z Irsko igrala 2:2 (2:2), medtem ko so Angleži doma izgubili z Nizozemsko 1:2 (1:0).

Foto: EPA vardy anglija Angleži so po sobotnem preobratu v Berlinu, ko so za Nemci zaostajali za dva gola, na koncu pa slavili s 3:2, nocoj na Wembleyju proti Nizozemski z golom Jamieja Vardyja v 41. minuti povedli z 1:0. V drugem polčasu so gostje z golom iz enajstmetrovke v 50. minuti izid izenačili, za hladen tuš na Wembleyju pa je poskrbel napadalec PSV Eindhovna Luciano Narsingh, ki je v 78. minuti premagal domačega vratarja Fraserja Forsterja.

Foto: EPA ronaldo portugalska Na stadionu Aviva v Dublinu je pri Irski gostovala Slovaška, ki je prva prišla do vodstva. V 14. minuti je domačo mrežo zatresel Miroslav Stoch. Irci so deset minut pozneje že vodili z 2:1, zanimivo pa je, da so oba gola dosegli iz enajstih metrov. Najprej je bil z bele točke natančen Shane Long, nato pa še James McClean. Toda ob izteku prvega polčasa so Slovaki z avtogolom Paula McShana izid izenačili.

Do zmage so tako od tekmecev slovenske reprezentance v kvalifikacijah za nastop na SP v Rusiji leta 2018 nocoj prišli le Škoti, ki so na Hampden Parku z golom Matta Ritchieja, ta je mrežo zatresel že v osmi minuti, premagali Dance.

Foto: EPA ibrahimović švedska Pravi polom so na Alianz Areni v Münchnu doživeli Italijani, ki so po golih Tonija Kroosa (24.), Maria Götzeja (45.), Jonasa Hectorja (59.) in Mesuta Özila iz enajstmetrovke (75.) zaostajali že za štiri gole, poraz pa je v 83. minuti ublažil Stephan El Shaarawy.

Največ golov so nocoj gledalci videli na stadionu Stade de France, kar šest, od tega štiri v ruski in dva v francoski mreži. Tekma med Portugalsko in Belgijo, ki je bila zaradi terorističnega napada prejšnji torek v Bruslju preložena v Leirio, se je končala z zmago domače ekipe z 2:1.