Nesrečen poraz zmajev v Španiji

Foto: Žurnal24 Valencia : Olimpija 78:77 Foto: Žurnal24 Valencia : Olimpija 78:77 Foto: Žurnal24 Valencia : Olimpija 78:77 Foto: Žurnal24 Valencia : Olimpija 78:77
Union Olimpija je v 10., zadnjem kolu prvega dela Evrolige izgubila na tekmi proti Valencii. Olimpijo je pokopal Srb Duško Savanović v zadnji sekundi tekme. Pred tem je Gregory "nespametno" zadel prosti met.

''Čestitke Valencii in Pešiću, pa tudi mojim igralcem. Bila je lepa tekma. Kenny je hotel zgrešiti drugi prosti met žoga pa se je odbila v koš. Nesrečen poraz, ki pa na srečo ne spremeni ničesar. Ponosen sem na redni del Evrolige. Naš rezultat je izjemen in veselimo se TOP16,'' je takoj po tekmi dejal trener Jure Zdovc, čigar moštvo je zasedlo odlično drugo mesto v skupini.

Ko sta se ekipi v prvih minutah izmenjevali v vodstvu, je kazalo, da bomo spremljali izenačen začetek, toda netopirji so v prvi četrtini popolnoma preleteli zmaje in na prvi daljši odmor odšli s kar 12 točkami prednosti (29:17). Zmaji so se po prvi četrtini, v kateri niso našli odgovora na agresivno obrambo domačih, kot feniks iz pepela dvignili v drugi četrtini, kjer so z dobro obrambo tekmecem dopustili vsega sedem točk. Na odmor so Ljubljančani tako odšli z dvema točkama prednosti (38:36).

Začetek drugega polčasa je minil v izenačenem duhu, po 30 minutah igre pa sta bili moštvi povsem poravnani – 54:54 je pisalo na semaforju v španski dvorani. Izenačena igra se je nadaljevala vse, dokler se med strelce ni vpisal Goran Jagodnik. S petimi točkami v nekaj minutah je Olimpijo popeljal do vodstva z 68:60 in vse je kazalo, da so Ljubljančani zelo blizu zmage. Toda žilavi Španci, ki so imeli bučno podporo domačih navijačev, so se približali in na koncu tekmo pripeljali v izenačeno končnico. Po vodstvu netopirjev s 73:70 je Olimpiji uspel mini preobrat in Kenny Gregory je imel pri vodstvu zmajev s 76:75 dobro sekundo do konca tekme z dvema prostima metoma priložnost, da tekmo odloči. Prvega je (nenamerno) zgrešil, drugega pa želel namerno zgrešiti, a ga je (po pomoti) zadel. To je pomenilo, da so Španci imeli zadnji napad s polovice Ljubljančanov. Omar Cook je žogo spravil do Duška Savanovića, ki je s kakšnih osmih metrov žogo poslal naravnost v koš! Trojka Srba pa je pomenila srečno zmago Valencie in nesrečen ljubljanski poraz.

V dresu Uniona Olimpije sta blestela Kevin Pinkney (27 točk in devet skokov) ter nesrečni Gregory (21 točk, sedem skokov, šest podaj), pri Valencii pa so po 14 točk dosegli junak Savanović, Cook in Rafa Martinez.

Ker je Efes Pilsen klonil v Moskvi pri CSKA-ju, ta poraz za Olimpijo ne prinaša nič slabega. Zmaji so prvi evroligaški del zaključili na drugem mestu v skupini D. Na vrhu je Panathinaikos, ki je tokrat brez težav premagal milanski Armani Jeans.