Nesrečni Američan po grdem padcu v bolnišnico

V košarkarski Evroligi so bile odigrane preostale tekme 16. kroga.

Real Madrid je v domači dvorani Wizink Centre premagal Maccabi Tel Aviv (93:81) in vpisal 10. zmago v sezoni (10-6). Luka Dončić je na parketu preživel 19 minut in prispeval 11 točk (2/5 za dve, 1/5 za tri, 4/6 prosti meti), tri skoke in štiri podaje za statistični indeks 13.

Dončić po dolgem času ni imel najvišjega indeksa med košarkarji Reala. Tokrat so višjega od njega zabeležili Walter Tavares (21), Facundo Campazzo (21) in Felipe Reyes (14).

Madridčani so si zmago priigrali z odlično predstavo v drugem polčasu, potem ko so po prvem delu zaostajali za dve. V zadnji četrtini so vodili že z 20 točkami razlike, na koncu se je gostom s košem v zadnji sekundi uspelo približati na -12.

Foto: Epa luka dončić V dresu Žalgirisa je ob porazu proti Crveni zvezdi (77:65) debitiral Beno Udrih. Igral je dobrih devet minut in dosegel štiri točke (2/3 za dve, 0/1 za tri, 0/0 prosti meti), skok in podajo (indeks 3).

Brose Bamberg Alekseja Nikolića je gostil moskovski Himki, slovenski košarkar je bil na igrišču manj kot minuto in se ni vpisal v statistiko, njegova ekipa pa je izgubila s 70:74.

Na tekmi z Baskonio se je poškodoval ameriški košarkar James Nunnally. Igrišče je zapustil na nosilih, iz dvorane pa so ga prepeljali v bolnišnico, kjer prve preiskave niso pokazale hujših poškodb. Fenerbahče je tekmo dobil z 79:74.

Evroliga, 16. krog:

Real Madrid - Maccabi Tel Aviv 93:81
(Luka Dončić 19:14 minute, 11 točk, 3 skoki, 4 podaje za Real; Anthony Randolph ni bil v postavi Reala)

Brose Bamberg - Himki Moskva 70:74
(Aleksej Nikolić 0:52 minute za Brose Bamberg)

Crvena zvezda - Žalgiris Kaunas 77:65
(Beno Udrih 9:08 minute, 4 točke, 1 skok, 1 podaja za Žalgiris)

Fenerbahče Istanbul - Baskonia Vitoria 79:74
Olympiacos Pirej - Armani Olimpia Milano 87:80