Nibali padel na četrto mesto

Čeh Leopold König je dobil osmo etapo pred domačinom Danielom Morenom in Ircem Nicolasom Rochejem. Slednji je prevzel tudi vodstvo v skupnem seštevku, Vincenzo Nibali je padel na 4. mesto. Jani Brajkovič je bil 30., Grega Bole pa 190.

Čeh Leopold König (Netapp) je zmagovalec osme etape na kolesarski dirki po Španiji. Na 166,6-kilometrski preizkušnji od Jerez de la Frontere do Estepona je drugo mesto osvojil Španec Daniel Moreno (Katjuša), tretje pa Irec Nicolas Roche (Saxo-Tinkoff), ki je oblekel rdečo majico. Najboljši Slovenec je bil Janez Brajkovič (Astana) na 30. mestu. Slednji je za zmagovalcem zaostal minuto in 39 sekund. Grega Bole (Vacansoleil/+22:29) je bil 190.

V skupnem seštevku ima Roche 17 sekund prednosti pred Američanom Christopherjem Hornerjem (RadioShack), z istim zaostankom pa je tretji Moreno. Brajkovič je skupno na 30. mestu (+4:07), Bole je 92. (+35:27).

Nibali padel na 4. mesto

Češki kolesar, ki je prišel do največjega uspeha v karieri, je napadel Igorja Antona, takrat vodilnega, dva kilometra pred ciljem. Tik po znaku za kilometer do cilja je König še enkrat napadel in slavil zmago. Moreno je v zadnjih metrih poizkušal ujeti Čeha, a se mu načrt ni izšel. Še v petek vodilni tekmovalec, Italijan Vincenzo Nibali (Astana), je "odpadel" na zadnjem vzponu in etapo končal na 26. mestu s 27 sekundami zaostanka, v skupni razvrstitvi pa je zdrsnil na četrto mesto.

V nedeljo je na sporedu deveta etapa, ki bo kolesarje popeljala od Antequere do Valdepenas de Jaena, dolga pa bo 163,7 kilometra.