Niti Dragić ne ustavi Duranta

Foto: Žurnal24 NBA april 2010 Oklahoma Thunder Phoenix Suns Kevin Durant Foto: Žurnal24 NBA april 2010 Oklahoma Thunder Phoenix Suns Goran Dragić Foto: Žurnal24 NBA april 2010 Oklahoma Thunder Phoenix Suns Kevin Durant Foto: Žurnal24 NBA april 2010 Oklahoma Thunder Phoenix Suns Amare Stoudemire Foto: Žurnal24 NBA april 2010 Oklahoma Thunder Phoenix Suns Amare Stoudemire Foto: Žurnal24 NBA april 2010 Oklahoma Thunder Phoenix Suns Steve Nash Foto: Žurnal24 Steve Nash bo 7. februarja dopolnil 37 let. Leta niso ovira, da ne bi še naprej Foto: Žurnal24 NBA april 2010 Oklahoma Thunder Phoenix Suns Steve Nash Foto: Žurnal24 NBA april 2010 Oklahoma Thunder Phoenix Suns Foto: Žurnal24 NBA april 2010 Oklahoma Thunder Phoenix Suns Kevin Durant mama Foto: Žurnal24 NBA april 2010 Oklahoma Thunder Phoenix Suns Foto: Žurnal24 Dva dneva po porazu s Thunderjem so Suns premagali Rockets. (Foto: EPA) Foto: Žurnal24 NBA april 2010 Oklahoma Thunder Phoenix Suns Kevin Durant Foto: Žurnal24 NBA april 2010 Oklahoma Thunder Phoenix Suns Barbosa Durant Foto: Žurnal24 NBA april 2010 Oklahoma Thunder Phoenix Suns Russelll Westbrook Foto: Žurnal24 NBA april 2010 Oklahoma Thunder Phoenix Suns Foto: Žurnal24 NBA april 2010 Oklahoma Thunder Phoenix Suns
LeBron James in Kobe Bryant počivata, Kevin Durant se ne ustavlja in dobiva tekmo za najboljšega strelca. S 35 točkami je pomagal Oklahomi pri zmagi nad Phoenixom. Njegove vragolije poglejte v galeriji.
Ne zanima me osvojitev naziva najboljšega strelca. Ne trudim se, da bi to dosegel. Skušal le igrati čim bolje in pomagati svoji ekipi do čim več zmag. Pred končnico želimo čim višje.
Kevin Durant

Chicago Bulls in Toronto Raptors igrata za končnico, 15 moštev, ki že imajo zagotovoljeno, pa za boljše izhodišče pred začetkom le te. Po petkovih tekmah tako Raptors kot Bulls ostajajo pri 38. zmagah. Toronto, ki je v začetku tedna zaradi poškodbe ostal brez najboljšega igralca Chrisa Bosha, je s 101:107 izgubil proti Atlanti Hawks. Slednji so tako dobili 50. zmago v sezoni, s čimer gre za njihovo najboljšo sezono po 12 letih. Rašo Nesterović kljub odsotnosti Bosha ni igral veliko. V slabih štirih minutah je zadel en koš in enkrat skočil za žogo. Medtem so Bulls zapravili sijajno priložnost, da bi se prebili pred Raptors na osmo mesto zahodne konference. Gostovali so pri najslabši ekipi lige, New Jersey Netsih, in, pozor, izgubili po dveh podaljških 127:116. Nepričakovani junak nepričakovane zmage Netsov je bil novinec Terrence Williams, ki je s 27 točkami, 13 skoki in 10 podajami odigral tekmo svoje kariere. Do konca rednega dela sezone imajo tako Raptors kot Bulls še tri tekme. Najprej (v ponedeljek) Toronto čaka dvoboj z Detroit Pistons, Chicago (v torek) pa težja preizkušnja pri Boston Celticsih.

Vedeli smo, da bo dal Durant 35 točk. Vedno jih da. Njega ne moreš zaustaviti. Nihče ga ne more.
Alvin Gentry

S pomočjo dveh točk, podaje in skoka Primoža Brezca (v treh minutah in pol) so Milwaukee Bucks dobili četrto tekmo v nizu. S 95:90 so padli njegovi soigralci z začetka sezone Philadelphia 76ers. Milwaukee se je s to zmago (45.) utrdil na petem mestu lestvice vzhodne konference. Vodilna ekipa te konference, Cleveland Cavaliers, je drugi večer zapored igrala brez LeBrona Jamesa in drugič zapored izgubila. Indiana Pacers so bili boljši 116:113. Brez Kobeja Bryanta pa je uspelo zmagati Los Angeles Lakersom. Za 56. zmago v sezoni so 98:88 premagali Minnesoto Timberwolves in osvojili prvo mesto v zahodni konferenci. Bolje kot večer prej je odigral Saša Vujačić. V 14 minutah je zgrešil le tri mete od šestih in imel na koncu v statistiki sedem točk, podaji in skok. Tekma večera se je igrala pri Oklahomi City Thunderju, kjer so gostovali Phoenix Suns in izgubili 91:96. S 35 točkami je znova blestel Kevin Durant. Pri Sunsih, ki so ob zmagah Dallas Mavericksom in Utah Jazzov s tretjega padli na peto mesto Zahoda, je svoj delež dal tudi Goran Dragić (osem točk in pet skokov v 17 minutah).