Nobene kazni za Armstronga

Foto: Žurnal24 Lance Armstrong bo na letošnjem Touru napadal že osmo zmago na tej največji dirk
Francoska protidopinška agencija ne bo zahtevala kazni za Lancea Armstronga, ki je za nekaj časa izginil z dopinškega testiranja. Analize zbranih vzorcev so pokazale, da je (bil) kolesar čist.
Oglej si celoten članek

Skrbi ameriškega kolesarja Lancea Armstronga, da bi mu prepovedali nov nastop na največji kolesarski dirki poFranciji, je konec. Francoska protidopinška agencija (AFLD) je namreč sporočila, da za kolesarja ne bo zahtevala nobenih sankcij, ker naj ne bi dovolj dobro sodeloval z zdravnikom: ta je sredi marca na Armstrongovem evropskem domu na jugu Francije opravljal dopinško testiranje: zbrati je moral vzorce krvi, urina in las. Prva dva vzorca sta bila "čista", lasu pa agencija ni testirala. Iz AFLD so sporočili še, da so pri odločitvi upoštevali tudi kolesarjevo pisno razlago dogodka.

Sedemkratni zmagovalec Dirke po Franciji je vest, da je opran vsakršne krivde, že potrdil. Armstrongu je kazen grozila zato, ker med zdravnikovim zbiranjem vzorcev ni ostal pod njegovim nadzorom, temveč se je umaknil v kopalnico, pri zdravniku pa je ostal vodja Armstrongove kolesarske ekipe (Astana) Johan Bruyneel. Armstrong se tako zdaj po zlomu ključnice na dirki po Kastilji in Leonu v miru pripravlja na italijanski Giro, ki se začne 9. maja.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.