Nogometaši nimajo za bencin

Foto: IFP Športniki v kiolektivnih športih so se znašli v veliki finančni krizi sporoča pr
V slovenskih kolektivnih športih vladajo katastrofalne razmere, opozarja predsednik Sindikata profesionalnih igralcev nogometa Slovenije in Sindikata športnikov Slovenije Dejan Stefanović.
Oglej si celoten članek

Dejan Stefanović je na novinarski konferenci v Ljubljani opozoril, da so se športna društva znašla v težavah in da brez posredovanja države ne bodo preživela.

"Izplačila v športnih klubih niso le neredna, temveč v nekaterih primerih dejansko klubska vodstva ne vidijo načina, kako poplačati obveznosti do igralcev. Dejansko smo soočeni s krizo, ki jo v Sloveniji še nismo poznali," je opozoril Stefanović. Primerov ne zmanjka. V prvi državni nogometni ligi so "dobri primeri" takšnega stanja nogometni klubi Drava, Gorica, Interblock, Mura, Primorje, kjer ima klub podpisane pogodbe s sponzorji in zagotovljen proračun, a sponzorji svojih pogodb ne izvršujejo, zato v Primorju ne morejo zagotoviti igralcem nobenega plačila oziroma igralcem plačujejo akontacije v višini od 100 do 150 evrov.

"Naši člani v določenih primerih nimajo niti za bencin, da bi se lahko pripeljali na treninge," opozarja Stefanović. Enake razmere so tudi v rokometu. Na pozitivni ničli je le rokometni klub Celje. Vsako leto v rokometu izgubimo eno moštvo v prvi ligi, nadaljuje z opisom katastrofalnega stanja prvi mož sindikata športnikov. Če se ne bo hitro našla sistemska rešitev, bo ob takšnih pogojih profesionalni šport v naši državi kratkega veka. Stefanović je ob tem razočaran nad neaktivnostjo vlade ter resornega ministrstva za šolstvo in šport.

Medtem ko so v individualnih športih - posamezni športniki so zaposleni na ministrstvih ter dobivajo sredstva Fundacije za šport in Olimpijskega komiteja Slovenije -, znali poskrbeti zase, pa so kolege v kolektivnih športih povsem pustili na cedilu, opozarja Stefanović. V kolektivnih športih so namreč vezani v celoti na prihodke sponzorjev oz. neposredno na gospodarstvo ter prepuščeni na milost in nemilost trgu.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.