Nora trojka odločila slovenski derbi

Košarkarji Krke so v 12. kolu državnega prvenstva doma premagali Union Olimpijo (68:65).

Košarkarji Krke so v dramatični končnici dobili prvega od dveh obračunov z Union Olimpijo v šestih dveh. Dve točki so osvojili za lestvico lige Nova KBM, za naslednji dve pa se bodo z Ljubljančani udarili 27. decembra v ligi Aba.

Junak domače zmage je bil Matic Rebec, ki je trojko za končno zmago zadel v zadnji sekundi. Za Novomeščane je to šele tretja zmaga v zadnjih desetih tekmah v različnih tekmovanjih.

Veliki slovenski derbi je upravičil pričakovanja. Izenačena tekma je vrhunec doživela v zadnjih minutah. Matic Rebec je z dvema prostima metoma in trojko povedel Krko v vodstvo s 63:59. Na semaforju je bila manj kot minuta. Ronald Curry je z dvema prostima metoma povedel gostitelje v vodstvo s 65:62, Gregor Hrovat je s trojko izenačil šest sekund pred koncem, v zadnjem napadu pa je koš od table z več kot osmih metrov zadel Rebec, ki je v zadnji četrtini dosegel deset od svojih petnajstih točk.

Za letos še ni konec

Pri Krki je bil najbolj razpoložen Curry z 20 točkami, sedmimi skoki in štirimi podajami, na drugi strani pa sta izstopala Brandon Jefferson z 19 točkami in Hrovat, ki jih je dosegel 18.

Novomeščani bodo v 2016 odigrali še eno tekmo v ligi Nova KBM, in sicer 30. decembra doma zaostalo srečanje devetega kroga s Helios Suns, Ljubljančani pa bodo v DP naslednjič nastopili 4. januarja doma s Hopsi.