Nov poraz Milana, Zvezda suverena

V najmočnejšem evropskem košarkarskem tekmovanju so v četrtek odigrali štiri tekme 23. kola.

Barcelona je gostovala pri EA7 Milanu in z zmago (78:83) zadržala nekaj upov po uvrstitvi med osem najboljših. Italijani so ostali pri repu lestvice.

Po prvih 20 minutah so sicer vodili domači, Kataloncem pa je v tretji četrtini uspel preobrat, priigrano pa so znali zadržati do konca.

Pri Milanu je Awudu Abass dosegel 14 točk, Zoran Dragić je v petih minutah dosegel tri točke, zgrešil je vse štiri mete iz igre. Pri Barceloni je bil najboljši Ante Tomić z 19 točkami in devetimi skoki.

Derbi Fenerju, CSKA zanesljiv

Moskovski CSKA je doma premagal telavivski Maccabi (93:81) in ostal v igri za prvo mesto po rednem delu. Rusi so bili skozi celotno srečanje v prednosti, prvi strelec tekme pa je bil Nando de Colo z 29 točkami.

Derbi kola se je igral v Carigradu, kjer je Fenerbahçe tesno ugnal Olympiacos (67:64). Turki so bili v prvem polčasu spredaj, Grkom pa je v tretji četrtini uspel preobrat. V zadnjem delu igre so domači na krilih Bogdana Bogdanovića (27 točk in 4 asistence) spet povedli in s trdno obrambo prišli do slavja.

Še naprej se na mestih za play-off čvrsto drži Crvena zvezda, v Pionirju je gladko ugnala Galatasaray (77:58). Srbi so imeli veliko prednost že ob polčasu in gostom niso pustili, da bi se jim približali. Za Zvezdo je Branko Lazić zbral 17 točk, Ognjen Kuzmić pa eno manj in devet skokov.